سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل یا به عبارت بهتر استنلس استیل نوعی سیم بکسل استیل است که در صنایع دریایی و ساحلی برای بلند کردن و اتصال انواع دکل‌ها و کشتی‌ها کاربرد فراوانی دارد. طناب استیل مانند سیم طناب فولادی در بافت‌ها، اندازه‌ها و ساختارهای مختلف به رنگ نقره‌ای مایل به زرد تولید می‌شود. سیم بکسل استیل نیازی به آبکاری سطحی ندارد و ذاتاً در برابر رطوبت مقاوم است. این سیم بکسل در سایزهای بسیار کوچک از ۱.۵ میلی‌متر با ساختار ۷*۷ تولید می‌شود و به سایزهای بسیار بالا تا ۸۰ میلی‌متر می‌رسد.

سیم بکسل استنلس
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

مشخصات فنی سیم بکسل استیل

مشخصات سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل با استفاده از دو عنصر در ترکیب داخلی عناصر یعنی کروم و نیکل معمولاً با ۱۸٪ و ۸٪ خاصیت ضد‌خوردگی دارد؛ البته خواص استیل ضد‌ زنگ طناب سیم در برابر رطوبت و آب مقاومت بیشتری دارد و اسیدهای رقیق، نمک‌های دریایی و حلال‌های صنعتی قابلیت اکسید شدن و خوردگی سیم طناب استیل را دارند. دو گرید مختلف سیم بکسل استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ در بازار وجود دارد که اولی به نام بگیر و دومی به نام نگیر شناخته می‌شود. از آنجایی که سیم بکسل استنلس استیل ۳۱۶ به هیچ وجه جذب میدان مغناطیسی نمی‌شود، به آن ناهولدر می‌گویند. از نظر استحکام کششی، سیم بکسل استیل قابلیت کششی سیم طناب فولادی را ندارد و استحکام کششی آن بسیار کمتر است، اما قابلیت‌های محیطی این ماده باعث شده است که از سیم بکسل در بسیاری از صنایع استفاده شود.

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

قیمت خرید سیم بکسل استیل

قیمت خرید سیم بکسل استیل بدون شک بیشتر از قیمت سیم استیل است و این به دلیل قیمت بالاتر فلز و مفتول فولادی نسبت به مفتول استیل است. سیم بکسل استیل علاوه بر آهن که عنصر اصلی مورد استفاده در فلزات با مقاومت کششی بالا مانند فولاد و استیل است، از فلزات فعال و گرانبهایی مانند نیکل و کروم نیز در ساختار خود استفاده می‌کند. بین دو گرید، سیم بکسل استیل ضد زنگ موجود که از آلیاژ فولاد ۳۱۶ استفاده می‌کند، قیمت بالاتر و تقاضای بیشتری دارد. سیم بکسل استیل ۳۱۶ هر دو معیار برای استفاده از سیم بکسل استیل ضد زنگ، یعنی خواص ضد‌خوردگی و خاصیت‌عدم جذب توسط میدان مغناطیسی را به میزان بیشتری نسبت به سیم بکسل فولادی ۳۰۴ غنی می‌کند؛ در حالی که هر دو گرید مفتول فولادی ۳۰۴ و فولاد ۳۱۶ دارای خواص مکانیکی یکسانی با دمای ذوب و مقاومت کششی برابر هستند، وجود عنصر مولیبدن ۲ درصد در ساختار سیم بکسل استیل ۳۱۶ مقاومت به خوردگی آن را در محیط‌های دارای شرایط کلرید افزایش می‌دهد.

خرید سیم بکسل استیل

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

کاربرد سیم بکسل استیل

کاربرد سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل به دلیل خاصیت ضدخوردگی بیش از هر چیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین اولین و مهمترین کاربرد سیم بکسل فولادی در محیط‌های مرطوب و یا در تماس با آب، گازها و اسیدهای خورنده است. البته سیم بکسل استیل در برابر اسیدها و بسیاری از نمک‌های دریایی نیز خوردگی می‌کند، اما این میزان خوردگی فرآیندی بسیار کندتر از خوردگی سیم بکسل‌های استیل است، به خصوص آن‌هایی که هیچ گونه محافظ سطحی ندارند. برخی از شرایط کاربرد سیم بکسل استیل به شرح زیر است:

مقاومت سیم بکسل استیل ضد زنگ

عموماً باور‌ها بر این است که سیم بکسل استیل زنگ نمی‌زند؛ اما واقعیت این است که سیم بکسل استیل حتی در تماس با آب و رطوبت نیز زنگ می‌زند، اما این میزان زنگ زدگی بسیار کم است و با سرعت بسیار کم اتفاق می‌افتد، به طوری که سیم بکسل استیل در تماس با آب و رطوبت در هر ۱۰۰ سال، فقط ۰.۴ میلی‌متر زنگ می‌زند. این مقدار خوردگی مطمئناً در تماس با سیالات خورنده مانند اسیدهای رقیق، نمک‌های دریایی، کلریدها و گازهای صنعتی بسیار بیشتر و با سرعت بالاتری مانند تماس با آب دریا به دلیل وجود املاح، املاح و مواد معدنی رخ می‌دهد. این سرعت زنگ زدگی بسیار زیاد است.

سیم بکسل استیل ضد زنگ
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۰