سیم بکسل کلایمر

دستگاه بالابر نفربر که در ایران بیشتر با نام Climber شناخته می‌شود، در واقع نوعی تجهیزات دسترسی برای دسترسی به نمای ساختمان‌های بلند، سدها، پله ها، سیلوها، مخازن نفت و… است که برای نگهداری، نظافت مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ آمیزی، نصب پانل‌های کامپوزیت و به طور کلی بازسازی و نگهداری (Maintenance) سازه‌های بلندمرتبه‌ای که دسترسی به آن‌ها مشکل است که در مدل‌های دستی و برقی طراحی شده‌اند. کلایمر نوعی بالابر ساختمانی است که دارای سیم بکسل کلایمر و سبد مخصوص به طول متغیر ۲ تا ۶ متر است و توسط موتورهای وینچ که با سیم بکسل مخصوص به پایه‌های تکیه گاه آن متصل شده و دارای ترمز اضطراری نیز می‌باشد به حرکت در می‌آید.

تفاوت اصلی بین کلایمرها و لیفتراک‌های معمولی که در داخل ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، محل قرارگیری موتور وینچ است؛ در حالی که در کلایمرها موتور روی سبد نصب می‌شود و به سمت بالا می‌کشد.

سیم بکسل کلایمر
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

مشخصات فنی سیم بکسل کلایمر

مشخصات فنی سیم بکسل کلایمر

سیم بکسل کلایمر دارای ساختار ۴ رشته‌ای است؛ به‌همین دلیل تعداد سیم‌های داخل این محصول بسته به نوع رشته مورد استفاده متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت برای سیم بکسل کلایمر ۳ نوع ساختار ۴ رشته تعریف شده است که با توجه به مصرف به مصرف کننده ارائه می‌شود. سیم بکسل کلایمر از فولاد و هسته آن الیافی است و با طول معمول ۳۱×۴ سیم بکسل climber بیشترین مصرف را در بین مدل‌های مختلف این سیم بکسل دارد.

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

مغزی سیم بکسل کلایمر

هسته سیم بکسل قسمت مرکزی طناب است که رشته‌ها به دور آن پیچیده شده‌اند. نقش مغز حفظ رشته‌های طناب است؛‌ بنابراین، قطر آن باید به اندازه‌ای باشد که از تماس بین رشته‌ها در زمانی که طناب تحت بار است جلوگیری کند. هسته‌های سیم بکسل از دو نوع فولادی و الیافی ساخته شده‌اند که توسط IWRC و FC معرفی شده‌اند. سیم بکسل با هسته فولادی استحکام بالاتر و در نتیجه انعطاف کمتری دارد؛ بنابراین نوع کاربرد سیم بکسل معیار بسیار مهمی در انتخاب مغز آن است. هسته سیم بکسل خود از چندین رشته تشکیل شده است که بافت خاص خود را نیز دارند.

هسته فولادی ممکن است خود یک سیم بکسل مستقل باشد که در این صورت، به آن هسته بکسل مستقل IWRC می‌گویند. در مورد سیم بکسل با قطر کمتر از ۱۰ میلی متر، هسته فولادی معمولاً یک رشته سیم فولادی WSC خواهد بود.

هسته فیبر FC از الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی تشکیل شده است. اگرچه استفاده از کنف طبیعی هنوز در ساخت طناب بکسل کلایمر رایج است، الیاف مصنوعی مانند پلی پروپیلن به طور فزاینده‌ای به عنوان هسته سیم بکسل استفاده می‌شود؛ لازم به ذکر است که از هسته فولادی زمانی استفاده می‌شود که استحکام کششی و استحکام طناب بیشتر از سایر عوامل باشد. اما در مورد هسته الیافی، انعطاف‌پذیری طناب مهمتر از استحکام کششی آن است. جهت مشاوره قبل از خرید محصول، با مونوبکسل تماس بگیرید.

مغزی سیم بکسل کلایمر
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۰