سیم بکسل روکشدار

یکی از انواع سیم بکسل، سیم بکسل روکش دار است که از چهار قسمت مغزی، سیم، رشته سیم و روکش ایجاد می‌شود. رشته سیم از به‌هم تابیده شدن چند سیم تشکیل می‌گردد و از تابیده شدن چند رشته سیم به دور مغزی سیم بکسل ایجاد می‌گردد؛ جنس سیم‌ها از استیل و فولاد است و جنس مغزی سیم بکسل، فولادی و کنفی است که با توجه به کاربرد سیم بکسل در صنایع، جنس مورد نظر انتخاب می‌گردد.
جنس کنفی منعطف‌تر و استحکام کمتری نسبت به فولاد دارد. نگهداری سیم‌ها، نقش اصلی مغزی است؛ در اینصورت می‌بایست ضخامت آن زیاد باشد تا زمانیکه رشته سیم زیر‌بار است، مانع از تماس بین سیم‌ها شود. مغزی الیافی از الیاف مصنوعی و طبیعی ساخته می‌شود. الیاف مصنوعی مانند پروپیلن بطور زیاد بعنوان مغزی استفاده می‌گردد. در مورد جنس روکش هم باید گفت که از جنس PVC است. روکش، مانع از برخورد سیم با سطوح دیگر است و همچنین ایجاد مقاومت سیم در برابر عوامل و شرایط سخت محیطی است.

سیم بکسل روکدار

این وسیله برحسب نوع جنس مغزی، تاب، بافت، طول عمرو کارایی به دسته‌های مختلف دسته‌بندی می‌شود. این نکته را باید دانست که برای هر فعالیتی از چه نوع سیمی استفاده کنیم، در‌غیر اینصورت ممکن است خسارات زیادی را متحمل شویم؛ مثلاً سیم بکسل روکشدار مخصوص انتقال خودرو را نمی‌توان برای بالابر آسانسور استفاده کرد؛ این نمونه ازسیم‌ها در باشگاه‌های ورزشی و اتصالات ترمز موتور، دوچرخه و خودرو بکار می‌رود.
سیم بکسل روکش‌دار انواع مختلفی را دارد که سیم بکسل روکش‌دار نازک و سیم بکسل روکش‌دار استیل هم از انواع پر‌استفاده این محصول هستند.

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
مشخصات سیم بکسل روکش دار

مشخصات سیم بکسل روکشدار

مغزی سیم بکسل روکش‌ دار باید فولادی یا استیل باشد؛ بر این اساس خواص شیمیایی و مکانیکی گوناگونی دارند. سیم بکسل‌های فولادی نسبت به مدل استیل مقاوم‌ترند، اما استقامت آن‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی کمتر است. سیم بکسل استیل به علت داشتن کروم نیکل در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهند.

فرآیند روکش‌دار کردن سیم‌ها خیلی راحت و سریع است و هر سایزی از سیم بکسل با هر جنسی را می‌توان روکشدار کرد، اما غالباً سایز‌هایی را روکشدار می‌کنند که کاربری بیشتر داشته باشند. روکش سیم، بیرونی‌ترین لایه سیم است که از سیم در برابر عوامل ناخوشایند مثل سوختگی، ضربه، اشعه، رطوبت و غیره حفاظت می‌کند.
عموماً روکش‌ها از مواد مختلف تهیه می‌شوند؛ پلی‌اتیلن، ترموپلاستیک، الاستومر، پلی وینیل کلراید را می‌توان ار آنان نام برد که هرکدام در شرایط ویژه‌ای به کار ‌می‌روند؛ بعنوان مثال، روکش PVC به شکلی ساخته می‌شوند که در برابر روغن، آتش، اشعه ماورا بنفش مقاوم‌اند.

سیم بکسل‌های روکش دار اکثراً مغزی با قالب ۷×۷ است که در اصل یک مغزی فولادی ۷ مفتول را شامل می‌شود که بصورت آبکاری گالوانیزه، در مغزی سیم بکسل روکش دار بکار گرفته می‌شود.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

دیگر از قالب‌ها سیم بکسل روکش‌ دار، سیم بکسل ۱۹×۶ بامغزی فولادی است که اکثراً در اندازه‌های بزرگتراز ۶ میلی‌متر در مغزی قرار می‌گیرد.
این نمونه کاربرد محدودتری نسبت به سیم بکسل‌های روکش‌ دار ۷×۷ دارد. نکته دیگر در مورد روکش‌ها این است که در بازار در رنگ‌بندی‌های متنوع سفید، مشکی، شفاف، آبی، سبز، زرد و قرمز دیده می‌شوند.

برخلاف نظر مردم، سیم بکسل روکش دار ابداً ضدزنگ نیست، یعنی مغزی درون سیم‌ها که از جنس فولاد است با اینکه یک پوشش آبکاری گالوانیزه روی آن قرار دارد؛ اما دچار زنگ‌زدگی می‌شود، در صورت نفوذ آب یا رطوبت درون سیم‌ها به‌واسطه ترک‌هایی که بعد از گذشت زمان و به مرور بر روی سیم بکسل ایجاد می‌گردد، زنگ‌زدگی حاصل می‌شود.

لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین سیم بکسل از در تهران

سیم بکسل روکشدار بدن ‌سازی

در برخی از دستگاه‌های ورزشی باشگاه‌ها از سیم بکسل روکش‌ دار استفاده می‌شود و برای دستگاه‌های بدن‌سازی بیشتر کاربرد دارد. اکنون پرسش ما این است که چرا باید از سیم بکسل روکش‌ دار برای نصب در دستگاه بدن‌سازی استفاده کرد؟

جواب این است که دستگاه‌های بدن‌سازی نیاز به نصب سیم بکسل‌هایی با مقاومت و استحکام بالا هستند. کیفیت عالی و طول عمر بالا نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که باید درنظر گرفت. این ابذار با توجه به جنس و قطر هم چنین کاربردش در باشگاه‌ها به انواع مختلف دسته‌بندی می‌شود.

در باشگاه‌ها معمولاً برای وصل کردن وزنه‌ها به دسته‌های کششی و کنترل استفاده می‌گردند. این کابل‌ها امکان زدن حرکات کششی را برای ورزشکاران فراهم می‌کند. بیشترین استفاده در باشگاه‌های بدن‌سازی از سیم بکسل‌های روکش‌ دار ۴ به ۶ است. سایز اول، قطر مغزی را نشان می‌دهد و سایز دوم بیانگر قطر بیرونی است.
این مدل جزء سیم بکسل‌های نازک است؛ معمولاً جنس مغزی در این نمونه سیم فولاد گالوانیزه است و روکشان PVC است و اغلب به رنگ مشکی هستند. سیم بکسل‌های مورد استفاده در دستگاه بدن‌سازی باید در برابر له شدگی و تغییر شکل مستحکم باشند تا در طی استفاده مداوم دچار سایش نشوند.

همچنین روکشی که روی این سیم بکسل‌ها است، مانع از آسیب‌دیدگی بدن ورزشکار است. بافت در سیم بکسل‌های نصب‌شده روی دستگاه باید به نحوی باشد که‌ گره نخورد و یا باز نشود. این نکته را نیز باید اضافه کرد که به علت تنوع بسیار بالای سیم بکسل روکش‌دار در بازار برای انتخاب به این خصوصیات ویژه توجه داشته باشید اول اینکه سیم‌ها باید محکم باشند و دوم اینکه راحت تغییر شکل ندهند و انعطاف‌پذیری مناسب داشته باشند و در آخر قدرت تحمل وزنه را داشته باشند.

سیم بکسل روکش دار
خرید سیم بکشل روکشدار

خرید سیم بکسل روکشدار

با در نظر گرفتن تنوع این محصول در بازار، لازم است مشتریان قبل از انتخاب خود اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را داشته باشند تا بتوانند محصول متناسب با نیاز خود را خریداری نمایند. فاکتور‌هایی که شما مشتریان عزیز به‌منظور خرید باید به آن توجه کنید، عبارت‌اند از: مقاومت در برابر‌فرسایش، مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر چرخش، مقاومت در برابر خم شدن و در نهایت توجه به شرایط محیطی مثل درجه حرارت و رطوبت محیطی که قرار است سیم بکسل در آنجا به‌کار گرفته شود.

فاکتور‌های ذکرشده و همچنین عواملی مانند اینکه سیم بکسل تولید کدام کشور بوده و یا نوع جنس سیم بکسل، از جمله عوامل مهم و تأثیرگذار در خرید سیم بکسل روکش‌ دار است؛ مثلاً سیم بکسل تولید کشور آلمان قیمت بالاتری دارد که نسبت به تولید کشور چین یا ایران و یا بالفرض نسبت به سیم بکسل فولادی، سیم بکسل استیل‌گران‌تر است.
فنّاوری و نوع بافت در قیمت‌گذاری نیز مؤثر است، مثلاً سیم بکسل کمپکت که تولید آن برای خیلی از تولید‌کنندگان مقدور نیست، از قیمت بالاتری در بازار برخوردار است و یا سیم بکسل‌هایی که مقاومت کششی بالاتری دارند‌گران‌تر هستند.

توصیه ما این است با توجه به تنوع تولید در محصول مذکور، افت‌ و خیز‌های قیمتی در بازار و نیز متفاوت بودن قیمت‌ها در بین فروشندگان مختلف، برای خرید سیم بکسل‌روکش دار با ما همراه شده و از مشاوران ما کمک بگیرید. مشاوران فروشگاه ما همه‌روزه آماده ارائه خدمت به شما عزیزان هستند. با ما بهترین انتخاب را خواهید داشت.

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع سیم بکسل روکشدار، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده هستند. برای خرید انواع سیم بکسل می‌توانید با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۴۰۰