سیم بکسل حفاری

سیم بکسل با ساختار سیل و مغزی سیسال و چپ‌گرد، غالباً در حفاری‌ها به کار گرفته می‌شود. این مدل سیم بکسل‌ها پایداری بالایی در برابر سایش، حرارت و ضربه‌های دستگاه حفاری نشان می‌دهند. ساختارهای مورد کاربرد در کار حفاری عموماً سیم بکسل حفاری مغزی کنف ۶×۱۹ و ۶×۳۷ است.

سیم بکسل‌های به کار گرفته‌شده در این صنایع دارای مقاومت کششی بالایی هستند و باتوجه به این‌که سایش بین لایه‌ها بالاست طول عمر متوسط دارند؛ همینطور در بعضی از موارد برای بالا بردن مقاومت سایشی سیم از ساختار کمپکت استفاده می‌کنند و گاهی نیز از سیم بکسل الترالود استفاده می‌شود که از ویژگی‌های این مدل سیم این است که در بین لایه‌های مختلف پلاستیک قرار داده‌شده است. برای انتخاب سیم بکسل مناسب جهت کار باید به دو نکته توجه کرد:

🔶 نکته اول اینکه طول سیم بکسل را با توجه به طول باری که می‌خواهیم جابه‌جا کنیم، انتخاب می‌نماییم.

🔶 نکته دوم طول سیم بکسل را ازنظر ظرفیت با توجه به وزن باری که می‌خواهیم جابه‌جا کنیم انتخاب، می‌نماییم.

سیم بکسل حفاری

انواع سیم بکسل آسانسور موجود در بازرگانی مونوبکسل 👈

مغزی سیم بکسل حفاری

مغزی سیم بکسل حفاری

به بخش مرکزی طناب مغزی سیم بکسل  می‌گویند که رشته‌ها به دور آن پیچ ‌خورده‌اند. وظیفه مغزی نگهداری رشته‌های طناب است؛ پس باتوجه به این مسئله قطر آن باید به‌ اندازه کافی ضخیم باشد تا زمانی که طناب زیر با و تحت‌ فشار است، از تماس بین رشته‌ها جلوگیری نماید. مغزی سیم بکسل به دو شکل فولادی و الیافی است که با IWRC و FC نشان داده می‌شوند. سیم بکسل بامغزی فولاد چون مستحکم است، بنابراین انعطاف کمی دارد و برای انتخاب مغزی سیم بکسل نوع کاربرد آن بسیار مهم است؛ مغزی سیم بکسل چند رشته ساخته ‌شده که آن‌ها نیز بافت مخصوص خود را دارند.

لازم است عنوان کنیم که مغزی فولادی زمانی به کار می‌رود که نیروی کشش و استحکام طناب بیش از سایر عوامل مدنظر باشد؛ اما مغزی الیافی زمانی استفاده می‌شود که منعطف بودن طناب نسبت به نیروی کشش آن اهمیت بیشتر داشته باشد.

دنیایی از سیم بکسل گالوانیزه در بازرگانی مونوبکسل 

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

بافت سیم بکسل حفاری

سیم بکسل‌ها ازلحاظ بافت بر مبنای جهت بافت کلاف‌ها نام‌گذاری می‌گردند؛ در صورتی که سمت کلاف‌ها از چپ به راست پیچیده شده باشد، نشان z بر روی سیم بکسل درج شده و به راست بافت معروف است؛ اما در صورتی که کلاف‌ها از راست به چپ بافته شده باشد، نشان s روی سیم بکسل درج می‌گردد و چپ بافت موسوم است. از سیم بکسل صلیبی برای تولید سیم بکسل بلند کننده بار استفاده می‌شود و سیم بکسل‌های صلیبی مقاومت بیشتری در برابر نیروی کششی دارند و این در حالی است که سیم بکسل‌های یک‌طرفه منعطف‌ترند و مقاومت پوششی آن‌ها بیشتر است و کمتر در جرثقیل‌ها به کار گرفته می‌شوند.

سیم بکسل‌های یک‌طرفه برای بلند کردن بار به کار نمی‌روند؛ سیم بکسل‌هایی که برای بلند کردن بار استفاده می‌شوند، طول بافتشان نباید از ۲۰ الی ۲۵ برابر سطح مقطع خود سیم بکسل کمتر گردد؛ به‌عنوان‌مثال اگر ضخامت سیم بکسل ۱۵ میلی‌متر باشد باید طول بافت سیم بکسل ۳۰۰ الی ۳۷۵ میلی‌متر باشد و لازم است فاصله از نقطه گلوی حلقه سیم بکسل تا آخرین نقطه بافت ۵۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شود؛ برای ۷۵ سانتی‌متر طول بافت سطح مقطع ۲۷ میلی‌متر به بالا در نظر گرفته می‌شود.

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر

مونوبکسل، عرضه کننده انواع  👈 سیم بکسل فولادی

انواع بافت سیم بکسل

بافت سیم بکسل حفاری

◀️ بافت Seale سیل: میزان مفتول‌هایی که پیرامون مفتول اصلی را فرا گرفته‌اند، با یکدیگر برابرند و مجموع این رشته‌ها طناب اصلی را ایجاد می‌کند. در بافت سیل ضخامت مفتول‌های داخلی از ضخامت مفتول‌های بیرونی کمتر است، اما در هر ردیف بافت ضخامت همه‌ی مفتول‌ها برابر است؛ در این مدل چون مفتول‌های بیرونی کلفت‌ترند مقاومت سایشی بالایی دارند.

◀️ بافت Standard استاندارد: در این نمونه بافت، مفتول‌های سازنده هر رشته بر اساس ضخامت برابرند، این طناب‌ها چون انعطاف بیشتری دارند در بخش‌های متنوع صنعتی به کار گرفته می‌شوند.

◀️ بافت Warrington وارینگتون: در این مدل بافت رج بیرونی، مفتول‌های نازک و ضخیم به شکل یک در میان بافته می‌شوند و چون مفتول‌های نازک و ضخیم در ردیف بیرونی ترکیبی می‌باشند، نسبت به طناب‌های سیل منعطف‌ترند.

◀️ بافت Filler فیلر: در بافت فیلر مفتول‌ها در همه ردیف‌ها ازلحاظ ضخامت برابرند و مفتول‌های نازکی بین مفتول‌های ردیف داخلی و ردیف بیرونی قرار داده می‌شوند که فیلر نام دارند؛ این نمونه طناب‌ها باتوجه به سطح فلزی بیشتر قابلیت انعطاف و مقاومت سایشی بالاتر دارند.

باکیفیت‌ترین 👈 سیم بکسل نتاب را از مونوبکسل بخواهید.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰