سیم بکسل کنفی

با رونق فناوری و تکنولوژی در جهان امروز شکل‌های متفاوتی از سیم بکسل برای مصرف‌های گوناگون ساخته‌شده است. یکی از مواردی که این ساختارها را از هم متفاوت می‌کند، وجود جنس مغزی‌های این سیم‌ بکسل‌هاست که عمدتاً به دو جنس کنفی و فولادی دسته‌بندی می‌شود. مغزی سیم‌ بکسل‌ کنفی به‌وسیله فیبر مصنوعی بدست آمده که مواد ترکیبی آنان از درخت‌های مانیلا، آزبست و همین‌طور پلی‌پروپیلن به‌وجود آمده است. فیبر، پیش از جای‌گذاری درون سیم بکسل باید حتماً آغشته به روغن بشود تا علاوه بر پیشگیری از زنگ زدن سیم‌ها، احتمال لغزش لایه‌ سیمی روی لایه داخلی (درونی) موقع کار وجود داشته باشد. این مدل لایه در حالاتی که حرارت در محیط کاری زیاد است و سیم تحت بار وضعیت لهیدگی قرارگرفته و دیگر قابل‌استفاده کردن نیست، اما توانایی انعطاف‌پذیری زیادی را برای سیم بکسل فراهم می‌کند.
سیم بکسل کنفی
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

(پلی‌پروپیلن و آزبست) که از بخش پنبه تحت عملیات‌های متفاوتی تولید می‌شود، بهتر و قوی‌تر از فیبرهایی است که از درختان مانیلا ساخته‌شده است. سیم بکسل مغزی کنفی را داخل کارخانجات درون حوض پر از روغن به‌اندازه (2 و یا 3 ساعت) در میزان حرارتی بین (۱۰۰ الی۸۰ درجه‌ سانتی‌گراد) قرار داده که روغن رقیق ‌شده و کنف ویژگی روغن پذیری را دارد.
در هنگام کار که بر سیم بکسل فشار می‌آید، حجم کمی از روغن‌ها تحت تأثیر فشار کلاف از مغزی کنف بیرون آمده و همه‌ی رشته‌های سیم بکسل سرویس گردیده و این امر سبب افزایش طول عمر سیم بکسل خواهد شد. مغزی کنفی به نسبت مدل فولادی از توانایی کمتری در مقابله با ضربه و فشار و نیز کشیدگی برخوردار می‌باشد و به‌طورمعمول درجایی به‌کاربرده می‌شود که انعطاف طناب به نسبت نیروی کشش آن دارای اهمیت زیادی است.

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر
مشخصات سیم بکسل کنفی

مشخصات سیم بکسل کنف‌دار

سیم بکسل‌ها از ساختار چندین استرند تولید شده و هر یک از آنان خودشان از کنار هم قرارگیری تعدادی مفتول نازک به‌وجود آمده‌اند که همه‌ی آن‌ها به دور هسته‌ای مرکزی تابیده می‌شوند. هسته مرکزی سیم بکسل که از اجزای مهم‌ آن نیز به‌حساب می‌آید، به‌طورمعمول از دو مدل کنفی و فولادی ساخته‌شده که با علائم (FC و IWRC) در بافت سیم بکسل نشان داده خواهند شد. به‌غیر از این، مغزی سیم بکسل قادر است که از یک سیم بکسل جدا ساخته بشود که آن را هم با علامت اختصاری (IWS) نمایش می‌دهند.

شیوه کاربرد سیم بکسل اساسی‌ترین معیاری هست که روشن می‌کند کدام سیم بکسل با کدام مدل مغزی باید استفاده شود. ذکر این نکته لازم است که سیم بکسل‌هایی بامغز فولادی به نسبت مغزی کنفی دارای استحکام بالاتری است ولی شامل انعطاف کمتری می‌شود.

از مزایای اساسی آن می‌توان به وزن سبک در واحد متر، قیمت پایین، انعطاف‌پذیری بالا اشاره کرد. البته شامل معایب همچون افزایش وزن در تماس با آب و مقاومت کششی کمتر در جذب آب می‌شود.

سیم بکسل‌های کنفی دار شامل کاربردهای زیادی می‌شوند، ازجمله در صنعت آسانسور، جرثقیل و حفاری؛ البته در کاربردهای خاصی که طناب‌های پلاستیکی مقاومت زیادی ندارد و نیازمند سیم بکسل کنفی است. سیم بکسل هفت U که فقط در بیرونی‌ترین لایه خود شامل مفتول‌های فولادی هستندگ کاربردهای زیادی دارند.

انواع مختلف بافت سیم بکسل

در معرفی کردن ساختار و بافت سیم بکسل‌ها ضمن استفاده از مغزی، از دو عدد هم استفاده می‌کنیم که دومین عدد حاکی از تعداد مفتول‌های حاضر در هر استرند و اولین عدد معرف مقدار استرندها هستند. از دیگر علامت‌های اختصاری که در بافت سیم بکسل‌ها در کنار اعداد به‌کار برده می‌شود، نشان‌دهنده مدل بافت سیم بکسل‌ها است.

ساختار این نوع سیم بکسل‌ها از ترکیبات گوناگون سیم‌ها و اندازه‌ی آن‌ها مدل‌سازی شده‌اند تا قادر مقاومت لازم و کافی در برابر خستگی و سایش باشند. انواع متنوع ساختار سیم بکسل‌ها شامل این موارد می‌شوند: بافت Seale که با نشانه اختصار حرف S نشان داده می‌شود که در این نوع بافت سیم بیرونی بزرگ و سیم داخلی کوچک به مقدار مساوی در حول و اطراف یک هسته‌ی سیمی قرار دارند.

انواع بافت سیم بکسل
لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

 این مدل بافت مقاومتی در مقابل سایش بسیار خوبی محیا می‌کند، ولی شامل مقاومت در برابر خستگی کمتر می‌شود. وقتی‌که از (IWRC) در این ساختار استفاده می‌کنیم، شامل مقاومت بسیار بالایی در برابر صدمه روی درام می‌شویم. بافت (Filler) که با نشانه اختصاری Fi نمایش داده می‌شود، سیم‌های کوچک فضای مابین سیم‌های بزرگ را مملو می‌کنند که این کار باعث ایجاد مقاومت در مقابل آسیب‌دیدگی و به دست آوردن مقدار خوبی از قدرت، مقاومت در برابر سایش و انعطاف‌پذیری است.

ساختار و بافت وارینگتون که با علامت حرف W معلوم می‌شود، در این مدل بافت ها لایه بیرونی شامل ترتیبی از سیم‌های کوچک و بزرگ است که قدرت و انعطاف بسیار خوبی را تولید می‌کنند. ولی دربرگیرنده مقاومت سایشی کمتری می‌باشد و در مقابل آسیب‌دیدگی بسیار ضعیف است. تعداد زیادی از سیم بکسل‌های معمول از ترکیب این مدل بافت‌ها استفاده به سزایی می‌کنند.

خرید سیم بکسل کنفی

در درجه‌ی اول قیمت سیم بکسل کنفی برگرفته از اندازه و مواد کارشده در آن، در درجه دوم کشور تولیدی و یا برند تولیدی، نوع ساختار یا بافت، سرتیفیکت‌ها و یا همین‌طور آبکاری بوده و با دقت به این موضوع که خرید سیم بکسل کنفی به‌منظور واردات، به‌طور معمول به شکل ارزی صورت می‌گیرد، امکان تغییر را دارد. شما برای خرید سیم بکسل کنفی باید باتوجه به نیاز خود تصمیم‌گیری نموده و درنهایت بهترین کیفیت را باقیمتی مناسب خریداری نمایید.

بدین منظور و برای کسب اطلاعات بیش‌تر و نهایی کردن خرید خود، می‌توانید به سایت ما مراجعه نموده و یا با کارشناسان متخصص ما در تماس باشید.

خرید سیم بکسل کنفی
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل