سیم بکسل مهاری
سیم بکسل مهاری چیست؟

سیم بکسل‌ مهاری یکی از بهترین سیم بکسل‌ها در بازار است که از به هم بافته شدن تعداد محدودی مفتول نازک تشکیل می‌شود. اغلب تعداد این مفتول‌های بهم بافته شده ۷ الی ۱۹ عدد است. این نوع سیم بکسل برای مهار دکل‌ها و نگه داری پل و اتصالات دیگر کاربرد فراوان دارد. در ساخت مفتول‌های به کار رفته در سیم بکسل مهاری از گالوانیزه گرم یا سرد استفاده می‌شود. قابل ذکر است که این نوع سیم بکسل دارای انواع مختلفی است که در سایز‌های متفاوت تولید می‌شود. معمولاً سیم مهار قطر ۳ میلی‌متر تا ۴۰ میلی‌متر را دربر می‌گیرد.

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

کاربرد سیم بکسل مهاری

مهم‌ترین کاربرد سیم مهاری در مهار فلزهای گازی و مخزن‌ها در صنایع پتروشیمی، مهار گشتاور و بار در صنعت پل سازی، مهار دکل‌های برقی و مخابراتی و…است. همان‌طور که قبلا ذکر کردیم بافت سیم بکسل مهاری دارای انواع مختلفی است.

انواع بافت سیم مهاری

1. بافت فیلر: برای این نوع بافت، از مفتول‌هایی با قطر یکسان استفاده می‌ کنند. از ویژگی‌های بافت فیلر می‌توان به انعطاف‌پذیری بالا و مقاومت سایشی عالی آن اشاره کرد.

2. بافت سیل: به بافتی که در آن قطر مفتول‌های بیرونی بیش‌تر از قطر مفتول‌های داخلی باشد، بافت سیل گفته می‌شود. مقاومت این نوع بافت در برابر سایش بسیار بالا است.

3. بافت استاندارد: در این نوع بافت ضخامت و قطر مفتول‌ها در هر رشته یکسان است. بافت استاندارد دارای انعطاف‌ پذیری بسیار بالایی بوده است و در صنعت‌های مختلف کاربرد فراوان دارد.

4. بافت وارینگتون: به بافتی که در قسمت بیرونی آن از مفتول‌های نازک و ضخیم به صورت یک در میان استفاده می‌شود، بافت وارینگتون می‌گویند. از ویژگی‌های بافت وارینگتون می‌توان به انعطاف‌پذیری بیش از حد آن اشاره کرد.

مشخصات فنی سیم بکسل مهاری

سیم بکسل مهاری معمولا با سازه‌های ۷ سیم، ۱۹ سیم و حداکثر ۳۵ سیم یعنی سازه‌های ۱*۷ .۱*۱۹ .۱*۳۵ تولید و عرضه می‌شود. سیم مهار انعطاف‌پذیری بسیار کمی دارد و از بافت مفتول‌های فولادی گالوانیزه با کربن بالا در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. علاوه بر اندازه، استحکام کششی سیم بکسل مهاری به چگالی کششی آن نیز بستگی دارد که به دلیل محتوای کربن بالا، اغلب از فولاد با عیار بالا و بالای ۱۷۷۰ مگاپاسکال تولید می‌شود. در پل‌سازی و برای تعلیق وزن پل‌ها در ارتفاع‌های مختلف از سیم مهار تا سایز ۸۰ میلی‌متر نیز استفاده می‌شود. سیم بکسل مهاری اغلب به همراه پریز استفاده می‌شود و سایر اتصالات سیم بکسل مانند بوش و گوشواره برای این نوع سیم به میزان کم استفاده می‌شود.

مشخصات فنی سیم بکسل مهاری​
لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

عوامل کیفیت سیم بکسل مهاری

کیفیت سیم بکسل مهاری

سیم بکسل مهاری برخلاف سایر انواع سیم بکسل، ساختار و بافت پیچیده‌ای ندارد و اغلب از یک رشته و چندین سیم بافته شده تشکیل شده است و به همین دلیل کیفیت سیم مهار برخلاف سایر انواع سیم بکسل بسیار تحت تأثیر قرار می‌گیرد؛ اما باید توجه داشت که اگر از نوع فشرده که در مورد سیم مهار به ندرت استفاده شود، برای داشتن حداکثر مقاومت سایشی استفاده شود، کیفیت بافت نیز بر کیفیت سیم مهار تأثیر می‌گذارد؛ اما اولین و مهمترین عامل موثر بر کیفیت سیم بازدارنده، کیفیت فولاد و مفتول به کار رفته در پارچه آن از جمله استحکام کششی و استحکام کششی است که این دو عامل نیز تحت تأثیر دو عامل یعنی عناصر به کار رفته در تولید است. سیم بازدارنده و عملیات حرارتی آن‌ها بر روی سیم‌های رشته‌ای ساخته می‌شوند.

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر

قیمت خرید سیم بکسل مهاری

سیم بکسل مهاری دارای گریدهای مختلف و آبکاری کششی فولادی و تقویت سطوح مختلف است. از آنجایی که مهم‌ترین کاربرد سیم مهار در تحمل بارها و تعلیق وزن است، این دو عامل مقاومت کششی و البته با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن قرار می‌گیرد، نوع آبکاری سطح از مهمترین ویژگی‌های مهار است؛ بنابراین سیم مهار با آبکاری گالوانیزه مناسب بوده و با تراکم بالا ایده آل‌ترین نوع این مفتول است و قیمت خرید سیم بکسل مهاری نسبت به سایر اقلام بیشتر است. نوع بافت و بیشتر از همه نوع پروفیل سیم‌های مورد استفاده در تولید مفتول مهار نیز بسیار حائز اهمیت است تا سیم مهار با نیمرخ فشرده که مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد، قیمت بالاتری داشته باشد.

خرید سیم بکسل مهاری

تقویت سطح سیم بکسل مهاری

سیم بکسل مهاری فقط از فولاد ساخته شده است تا مقاومت خوبی در برابر نیروهای کششی داشته باشد. مانند سایر سازه‌های فولادی، سیم بکسل مهاری مستعد از دست دادن الکترون و اکسیداسیون است که معمولاً زنگ زدگی نامیده می‌شود؛ بنابراین راهکارهایی برای افزایش قابلیت سیم بکسل مهاری در تماس با خورنده‌ها اتخاذ می‌شود که ساده‌ترین آن‌ها رطوبت است. در اکثر موارد رنگ نقره‌ای مات که روی سیم بکسل‌های مهاری دیده می‌شود، به دلیل فرآیند گالوانیزه گرم است که با عنصر سی‌ام جدول تناوبی یعنی روی سیم بکسل ترمز و مقاومت محیطی انجام می‌شود.

انعطاف‌پذیری سیم بکسل مهاری

به دلیل تعداد کم سیم‌ها و قطر زیاد آن‌ها در ساختار سیم بکسل مهاری، این ساختار سیم بکسل اغلب انعطاف‌پذیری بسیار کمی دارد؛ البته در اکثر موارد انعطاف‌پذیری عوامل و معیارهای اصلی برای انتخاب سیم بکسل مهاری نیست و بیشتر بحث مقاومت کششی ملاک است. در قطر سیم بکسل مهار ۱x۷ با حداقل انعطاف، سازه ۱X۱۹ دارای انعطاف متوسط و سازه ۱X۳۵ دارای حداکثر انعطاف است. البته انعطاف سیم بکسل مهاری به درصد کربن سازه نیز بستگی دارد و با افزایش درصد کربن در فولاد، خشک شده و انعطاف‌پذیری آن کاهش می‌یابد.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰