سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب شکل مخصوصی از سیم بکسل است که به‌علت مدل ساختار، هنگامی‌که تحت بار باشد، در مقابل پیچش مقاومت می‌نماید. بکارگیری این مدل سیم بکسل به‌ویژه در جرثقیل‌ها که در ارتفاعات از طریق چرخش بار موجب عدم تعادل و لنگر شده و می‌تواند زیان‌های مالی و جانی فراوانی را در پی داشته شود، رایج است. ساختمان این سیم بکسل ویژه است، به‌گونه‌ای که رویه‌های خارجی سیم بکسل، در جهتی برخلاف رویه‌های درونی سیم بکسل پیچیده شده‌اند. این نوع طراحی در این نوع سیم بکسل سبب می‌شود تا نیرو‌های چرخشی ایجاد شده از طریق لایه‌های مربوط به استرند‌های سیم بکسل، همدیگر را خنثی نموده و موجب ممانعت از چرخش سیم بکسل زیر بار می‌شود. به‌منطور بدست آوردن کمترین میزان مقاومت در مقابل چرخش، این نوع سیم بکسل می‌بایست در حداقل‌ترین حالت، دو لایه طراحی شود.
به‌هر میزان تعداد لایه‌های سیم بکسل نتاب افزایش یابد، مقاومت آن در مقابل چرخش نیز افزایش خواهد یافت. در ایران از میان ساختار‌های متفاوت سیم بکسل‌های نتاب دو نوع ساختار 7*17 و 7*35 مغز فولادی بسیار مطرح هستند. این سیم بکسل  به دلیل تراکم بسیار لایه‌ها و استرند در قیاس با سایر سیم بکسل‌ها به سایش لایه‌ای بیشتری مبتلاست، این در شرایطی است که مقاومت کششی فراوان این نوع ساختار‌ها سبب شده که انتخاب مطلوبی برای انواع جرثقیل باشند.

سیم بکسل نتاب
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
سیم بکسل نتاب

انواع سیم بکسل نتاب

» سیم‌بکسل نتاب 7*19
به‌طور معمول در ایران، سیم بکسل نتاب با ساختار‌های 7*19 و 7*35 در دسترس است که در تاورکرین‌ها و جرثقیل‌ها کاربرد بسیاری دارند. گردش سیم بکسل به‌دلیل حساسیت اقدامات در تاورکرین‌ها موجب خلق گشتاور شده و خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت.

» سیم‌بکسل نتاب 7*35
ساختار این نوع سیم بکسل شامل 35 استرند بوده که هر کدام دارای 7 مفتول هستند. این گونه سیم بکسل انعطاف‌پذیری بسیاری داشته و در مقابل پیچش مقاومت می‌کند. از لحاظ استحکام کششی از سرآمد‌ها بوده و برای چاه‌های حفاری و تاورکرین‌ها بسیار مطلوب است. گاهی اینگونه سیم بکسل به‌شکل کمپکت نیز تهیه می‌گردد که مقاومت سایشی بسیاری را برای آن به وجود آورده و طول عمر سیم بکسل را افزایش می‌دهد.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

» سیم‌بکسل نتاب 19*19
این سیم بکسل از 19 استرند تشکیل شده است که هر کدام از 19 مفتول تهیه شده‌اند. این نوع سیم بکسل برای حفاری‌ها و تاورکرین‌ها گزینه مطلوبی محسوب می‌شود.

» سیم‌بکسل نتاب 7*34
اختلاف این نوع سیم بکسل با نوع 7*35 وجود مغزی کناف است. این سیم بکسل به‌علت تعداد بسیار استرند، انعطاف‌پذیری خوبی داشته و در مقابل تابیدن مقاومت می‌نماید. این سیم بکسل علاوه بر تاورکرین‌ها، برای کاربری عمومی نیز مناسب است.

سیم بکسل نتاب کمپکت

هرچند در بیشتر استفاده‌ها، سیم بکسل نتاب ساده بر روی تاور‌ها با خواب ساده متصل می‌شوند، اما باتوجه به حساسیت کاربری و به‌ویژه در مواقعی که سایش سطحی در استرند‌های سیم بکسل منجر به ایجاد مشکل برای کاربران خواهد شد؛ یکی از بهترین راه‌حل‌ها، به‌کارگیری سیم بکسل نتاب کمپکت است. بی‌شک با نظر به اقدامات بیشتر و تکنولوژی مختص به‌خود که در ساخت مفتول‌ها و در ساختار سیم بکسل کمپکت مورد استفاده قرار می‌گیرد، نه تنها تهیه‌ی آن برای کلیه برند‌های سازنده‌ی سیم بکسل مقدور نبوده، بلکه نسبت به انواع ساده‌تر این سیم بکسلا، قیمت آن نیز بسیار بیشتر است.
سیم‌بکسل نتاب کمپکت از لحاظ شکل هندسی به‌راحتی قابل شناسایی است. حالت ظاهری مفتول‌های استرند خارجی این مدل سیم بکسل در قیاس با مفتول‌های نوع ساده انحنای کمتری دارد و بیشتر مشابه سطح تخت است. به‌عبارت دیگر ظاهر برش مقطع مفتول‌ها دایره‌ای کامل نبوده و بر روی سطح خارجی حالتی با تقعر بسیار کم و به شکل تخت دارد؛ همین موضوع موجب می‌شود که به‌منظور سایش روی سطوح، نتاب کمپکت، تنش سایشی بسیار کم و طول عمر بیشتری نیز داشته باشد. یکی دیگر از شیوه‌های افزایش مقاومت سایشی در سیم بکسل، به‌کارگیری خواب لنگ است.

سیم بکسل نتاب کمپکت
لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین سیم بکسل از در تهران

قیمت سیم بکسل نتاب

بی شک قیمت سیم بکسل نتاب در نقش یک تجهیز صنعتی پرمصرف در لیفتینگ، به معیار‌های بسیاری بستگی دارد. به‌نحوی که سیم‌بکسل نتاب‌های مورد استفاده در صنعت مشابه و حتی در سایز یکسان نیز می‌تواند قیمت‌های متنوعی براساس مدل مغزی و برند سازنده‌ی آن داشته باشد. افزون‌ بر معیار‌های اصلی که بر قیمت این سیم بکسل موثر هستند، مدل قرقره مورد استفاده در بسته‌بندی این نوع سیم بکسل، اعتبار و نوع سرتیفیکت و آزمون ریپورت نیز تأثیر بسیاری در قیمت این محصول دارند. با این وجود بایستی توجه داشت که سیم بکسل کمپکت پروسه تولید پیچیده‌تری داشته و به تکنولوژی مدرن‌تری نیاز دارد. در نتیجه این نوع سیم بکسل قیمت بالاتری خواهد داشت.
معیار‌هایی همچون جنس و متریال، نوع مغزی، پروفیل مفتول‌های استرند، بافت، برند سازنده و نوع آبکاری در قیمت سیم بکسل نتاب تعیین‌کننده هستند. برخی از این معیار‌ها می‌توانند موجب افزایش چند برابری قیمت سیم بکسل نتاب شوند، در حالی که برخی معیار‌ها تاثیر کمتری دارند. تأثیر این معیار‌ها بر قیمت این سیم بکسل در سایز‌های مختلف می‌تواند متنوع باشد. مقاومت در مقابل کشش ویژگی اصلی سیم مهار بوده و ضخامت و قطر متنوع در سیم مهار‌ها، تعیین‌کننده‌ی میزان مقاومت کششی است. هر سیم مهار بر مبنای خصوصیات مختص به خود، مقاومت کششی معینی دارد.

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع سیم بکسل نتاب، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده هستند. برای خرید انواع سیم بکسل می‌توانید با ما در تماس باشید؛ همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما تماس بگیرید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰