سیم بکسل افشان

صنایع و خطوط تولید برای حمل اجسام سنگین وزن از انواع سیم بکسل استفاده می‌کنند. یکی از این سیم‌ها سیم بکسل افشان است که بافت آن از بافت‌های اولیه بکسلی به شمار می‌رود و برای حمل بارهایی که حساس نیستند، به کار برده می‌شود. یک‌رشته مرکزی به نام سیم بکسل فولادی در داخل این سیم افشان وجود دارد که سبب می‌شود کاربردهای متعددی داشته باشند؛ به این نوع سیم بکسل، ۷×۷ گفته می‌شود که به لحاظ صرفه اقتصادی در جایگاه بهتری قرار دارد. در این مرحله می‌توان از سیم‌بکسل‌هایی نام برد که ۱×۷ هستند و برای صنایع برش‌کاری استفاده می‌شوند.

مقاومت سیم یک در هفت به دلیل ۴۹ مفتولی است که در بخش مرکزی آن به‌کار رفته و نسبت به سیم‌های ترمزی، استحکام بیشتری دارند. سیم‌بکسل‌های افشانی مصارف رایجی در صنایع سنگین دارند که به دلیل گالوانیزه بودن از دوام بیشتری برخوردار بوده و در زمان بیشتری دچار خوردگی خواهند شد. عرضه سیم بکسل افشان در قرقره ۱۰۰۰ است که برای انواع خودرو، وینچ و نقاله مفید واقع می‌شود. سایزهای این سیم‌بکسل‌ها ۱.۲، ۳.۴، ۵ و ۶ است که همان گونه که گفته شد، متریال سازنده آن اوراق گالوانیزه‌ای است.

موارد کاربری سیم بکسل افشان در باشگاه‌های ورزشی به‌صورت عایقی و روکش‌دار خواهد بود که سایزهای آن صورت ۴ به ۶ و ۲ به ۴ نام‌گذاری خواهد شد. صنایع مرتبط با طیور نیز از سیم بکسل افشان هفت در هفت استفاده می‌کنند.

سیم بکسل افشان ۷*۷
لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

مشخصات فنی سیم بکسل افشان

انتخاب مناسب هر سیم بکسل بستگی به مقاومت، جنس سازنده آن استحکام و دوام محصول دارد که شناخت چنین امری با آگاهی از مشخصات فنی سیم میسر خواهد بود. بافت سیم، پروفیل مفتولی، مغزی فولادین یا الیافی سیم و نمونه بافتی که برای استرند سیم بکسل به‌کاررفته نمونه‌هایی از مشخصات سیم هستند. 

اطلاعات فنی دیگر مانند آگاهی از آلیاژ تولیدی و مواد سازنده آن سبب می‌شود تأثیر آن بر مقاومت کششی محاسبه شود. برند تولیدکننده سیم‌بکسل‌ها اثر مستقیمی بر کیفیت کالا و قیمت آن خواهند داشت. آگاهی از نوع عایق اعمال شده برسیم بکسل، دوام کالای انتخاب شده را افزایش خواهد داد، به این صورت که این آبکاری باید فولادی باشد. استفاده از فولاد برای سیم‌بکسل‌هایی که برای اقلیم مرطوب و شرجی دریا به کار می‌روند، کارایی و میزان توفیق این کالا در آن محیط افزایش خواهد داد.

یکی از ضریب اطمینان‌های سیم بکسل mbl است که بیانگر مینیمم بار شکست سیم خواهد بود و یک معیار برای انتخاب سیم بکسل برای انواع خودروهای سنگین به شمار می‌رود. محاسبات مهندسی انجام شده درباره سیم‌بکسل‌ها، معیار دیگری برای استفاده از آن‌ها تعریف کرده است که working load limit شهرت دارد و به این معناست که میزان باری که سیم بکسل تحمل آن را دارد، چقدر است. آخرین مشخصه از اطلاعات فنی یک سیم بکسل افشان مربوط به تنسایل مقاومتی آن است که از فرمول نیوتن محاسبه می‌شود و یک مفهوم کمی مکانیکی مهم به شمار می‌رود.

سیم بکسل افشان

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۰