پولیفت

پولیفت ابزاری است که برای انجام برخی کارها مانند بسته‌بندی کالاها و یا اجسام بزرگی که حجم زیادی دارند و سنگین هستند، بکار می‌رود و همینطور نیز برای جابه جا کردن اشیاء سنگین در جهت کشیدن آن‌ها به سمت بالا یا پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. پولیفت این کار جابه جایی اجسام سنگین را با استفاده از یک زنجیر فولادی که ضخامت بالایی دارد انجام می‌دهد؛ انتقال با دسته متحرکی که این وسیله دارد انجام می‌گیرد و با اتصال پولیفت به کالاها و اشیاء مدنظر این امکان فراهم می‌آید که آن‌ها را راحت جابه جا کرد.

پولیفت به‌عنوان یک اهرم دستی است که موجب می‌شود جابه‌جایی در زوایای مختلف انجام پذیرد. تفاوت این ابزار باقرقره این است که پولیفت‌ها حالت خنثی دارند و زنجیر این امکان را دارد که آزادانه بچرخد و اشیاء را با سرعت زیادتری جابجا نماید.
پولیفت‌ها دو مدل دارند، تک قلاب و دو قلاب و از زنجیر استاندارد استفاده می‌نمایند؛ مدل تک قلاب غالباً برای اشیایی تا وزن ۳ تن بکار می‌رود و مدل دو قلاب برای اجسام تا وزن ۶ تن استفاده می‌گردد.

نکته‌ای که به آن توجه داشت این است که قبل از بکار گیری پولیفت باید بازرسی‌های لازم انجام گیرد و اطمینان حاصل شود که این ابزار برای جابجایی اجسام مشکلی ندارد.

اجزای پولیفت شامل موارد زیر است:

بدنه اصلی

زنجیر متحرک

دستگیره متحرک

چرخ‌دنده

ضامن چرخ‌دنده

فنر چرخ‌دنده

فنر توقف چرخ‌دنده

میله متصل به دو چرخ‌دنده

قلاب متحرک

قلاب ثابت

قطعه محافظ کابل یا زنجیر

قرقره آویز

پولیفت زرد

انواع پولیفت

پولیفت‌ها انواع مختلفی دارند. هر پولیفت بسته به نوع خودش یک وزنی را تحمل می‌کند. البته لازم به ذکر است که برخی‌ها برای کارهای دیگری نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند:

» سیم بکسلی

» تسمه‌ای

» زنجیری

» دستی

پولیفت‌‌های زنجیری در تناژ زیر قابل ارائه هستند:

» 800 کیلوگرم

» 1.6 تن

» 3.2 تن

» 6.3 تن

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
پولیفت زنجیری

اجزاء تشکیل‌دهنده پولیفت

»» بدنه اصلی

»» چرخ‌دنده

با چرخش چرخ‌ دنده، جسمی که قصد جابه‌جایی آن را دارید، جابه‌جا می‌شود. چرخ‌دنده با استفاده از نیروی وارد شده شروع به حرکت می‌کند.

»» میله متحرک

میله متحرک موجود در این ابزار به چرخ‌دنده‌ها متصل است.

»» دو گیره

در این ابزار دو گیره وجود دارد. یک گیره مختص به ضامن چرخ‌دنده است و گیره دیگری مربوط به فنر متوقف کننده است. شما می‌توانید با استفاده از این گیره چرخ‌دنده را متوقف کنید.

»» دو عدد فنر

همانند گیره، این ابزار دارای دو عدد فنر است. در پولیفت یک فنر برای چرخ‌دنده اختصاص پیداکرده است. این فنر در دو موقعیت بالا و همچنین پایین قرار می‌گیرد. اگر فنر در موقعیت بالا باشد، چرخ‌دنده آزاد است و در صورتی که فنر در موقعیت پایین باشد، چرخ‌دنده را در خود درگیر می‌کند. فنر بعدی موجود در این ابزار مختص به گیره ضامن است.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

»» دو قلاب

در این ابزار، دو قلاب وجود دارد؛

یکی از این قلاب‌ها باید به بار و یا جسمی که قصد جابه‌جایی آن را دارید متصل شود و قلاب دیگری باید به محلی که قصد جابه‌جایی بار به آنجا دارید وصل شود.

»» دستگیره

فردی که قرار است به پولیفت نیرو وارد کند، باید از طریق دستگیره این کار را انجام دهد.

»» کابل

این ابزار با انواع مختلف کابل عرضه‌شده است.

»» محافظ کابل

»» آویز حاوی قرقره

پولیفت سیم بکسلی
پولیفت tono

نحوه کار با پولیفت

به‌صورت کلی مراحل کار با این ابزار به 6 بخش تقسیم می‌گردد:

1. ابتدا با استفاده از گیره، چرخ‌دنده را آزاد کنید.

2. در این مرحله، بار موردنظر که قصد جابه‌جایی آن را دارید آماده کنید. حال قلاب را به بار متصل کنید تا آماده جابه‌جایی شود.

3. در این قسمت نوبت به آن رسیده است که کابل را آزاد کنید.

4. پس از آزاد نمودن کابل، قلاب دیگر را به مکانی که قصد جابه‌جایی بار به آنجا دارید متصل کنید و از متصل شدن آن به‌درستی اطمینان حاصل کنید.

5. حال باید با استفاده از دستگیره، به آن نیرو وارد کنید. نیروی وارد شده توسط شما باعث می‌شود تا بار انتقال پیدا کند.

لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین پولیفت در تهران

پولیفت ویتال

6. پس از اینکه بار انتقال پیدا کرد، مراحلی که تا به این قسمت انجام داده‌اید را برعکس انجام دهید. مکانیزم چرخ‌دنده این ابزار سبب می‌شود تا نیرو واردشده متمرکز شود و سپس تبدیل به نیروی کافی در جهت انتقال جسم شود.

شما می‌توانید جسم‌هایی که قصد جابه‌جایی آن با این ابزار دارید را در فاصله‌های 1.5 الی 3 متری جابه‌جا کنید، چراکه طول کابل‌های این ابزار در حالت استاندارد این مقدار است. اگر پولیفت شما سفارشی باشد، طول آن می‌تواند بیشتر نیز باشد.

ناگفته نماند که در بعضی از پولیفت‌ها از سیستم ترمز استفاده‌ شده است. این سیستم کمک می‌کند تا برخی از مواقع بار معلق باشد و سر نخورد. در بیشتر اوقات هنگام کار با این ابزار، سیستم ترمز به کار می‌آید.

مشاوره خرید وینچ
پولیفت زنجیری

پولیفت زنجیری

پولیفت‌ها در کنار طناب، تسمه یا زنجیر در طول‌های گوناگون به منظور جابه‌جایی اجسام در راستای عمود به سمت بالا و پایین، کشیدن اشیا در یک جهت خاص و علاوه بر این در بسته بندی‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. پولیفت‌ها دارای دو قلاب هستند که یکی از آن‌ها به شکل ثابت و بدون حرکت و دیگری نیز به شکل متحرک است.

 اکثر مواقع قلاب ثابت به قسمت سنگین‌تر با وزن بیشتر و همچنین محکم‌تر همجون دیوار و یا سقف اتصال می‌یابد و قلاب متحرک به اجسام و یا بار متصل می‌گردد.

پولیفت‌‌ها به اهرمی متحرک مجهز هستند که به صورت رفت و برگشتی فعالیت می‌کنند. نقش این اهرم در چرخاندن زنجیر است و نتیجه وظیقه‌ی این سیستم کشیدن زنجیر است که این عمل موجب جابه‌جایی اجسام شده و جسمی را که به قلاب متحرک اتصال یافته را به سوی پولیفت هدایت می‌نماید. پولیفت‌های زنجیری در مقادیر گوناگون از 250 کیلو گرم تا 9 تن قابل دسترس هستند.

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع پولیفت، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده می‌باشند. برای خرید انواع پولیفت می‌توانید با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

پولیفت سیم بکسلی

پولیفت سیم بکسلی

پولیفت سیم بکسلی وسیله‌ای با نیروی کششی بالاست که فرآیند جابه‌جایی جسم را انجام می‌دهد. این نوع پولیفت اغلب در باغ‌ها جهت نگهداری و جمع آوری درخت‌های میوه پر محصول بکار گرفته می‌شود. پولیفت سیم بکسلی شامل دسته و جغجغه بوده که در زمان کشش دسته جغجغه‌ها عمل نموده و سیم بکسل حول محور جمع شده و کشیدن کالا صورت می‌پذیرد. 

از سوی دیگر سیم بکسل به یک قلاب ضامن دار برای اتصال به کالا تجهیز شده است. پولیفت سیم بکسلی در مصارف متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از قبیل محکم نمودن یا بستن اتصالات، سیم‌کشی و باغبانی. ساختار ساده و تعداد تجهیزات کم جانبی از مزایای دیگر پولیفت سیم بکسلی به شمار می‌روند که موجب می‌شود، نگهداری آن بسیار ساده باشد. لازم به بیان است که این کالا در تعمیرگاه‌های ماشین برای شاسی کشی و صافکاری ماشین نیز بکار می‌رود. پولیفت سیم بکسلی به طور معمول در سه نوع متفاوت از 5/1 تن تا 2 تن در بازار یافت می‌شود.

قیمت پولیفت دستی

پولیفت دستی زنجیری ابزاری است که با اعمال نیروی کششی، جابه‌جایی اجسام را صورت می‌دهد. قیمت پولیفت دستی به مدل، مقدار و کشور سازنده آن بستگی دارد. پولیفت‌های دستی در مقادیر وزنی گوناگونی تهیه می‌شوند و دارای برندهای متنوعی نیز هستند. 

در نتیجه این دو معیار با تاثیرگذاری بسیار در قیمت پولیفت دستی تعیین کننده خواهد بود. طبیعی است که با افزایش وزن پولیفت‌ها از 1 تن الی 6.3 تن که معمولاً تولید می‌گردند، به اجزای داخلی بزرگتر، با کیفیت بهتر و دقت بیشتر در تولید نیاز بوده و در پی افزایش توان، قیمت پولیفت دستی نیز افرایش می‌یابد. 

یکی دیگر از با اهمیت‌ترین معیارها، برند و کشور سازنده پولیفت دستی است که این موضوع بی شک به طور مستقیم بر روی کیفیت کارآیی، امنیت کاربران و عمر مفید اجزای پولیفت دستی تاثیر می‌گذارد.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰