تسمه جغجغه

حمل بار و اعمال نیرو برای جابه‌جایی اجسام سنگین در صنایع متعدد، یک امر عادی خواهد بود و از وسایل مختلف برای انجام این کار استفاده می‌کنند که از این وسایل، تسمه‌ای است که به آن تسمه جغجغه گفته می‌شود و برای مهار حمل بار در خودروهای سنگین به کار می‌رود. این تسمه به‌جای زنجیر باری و سیم بکسل استفاده می‌شود و جنس پلی‌استری آن‌ها به دلیل مقاومت بالا و انعطافی که دارد، آسیبی به حمل اجسام حساس وارد نخواهد کرد. کاربردهای مختلف تسمه جغجغه برای حمل بار و اجسام سنگین در کاربری‌های هواپیمایی، کشتی و قایق مشاهده می‌شود. متراژ یک تسمه جغجغه به طول ۱۰ متر ساخته می‌شود که ۵ سانت یا بیشتر عرض دارد.

مزیت استفاده از تسمه، کاهش تایم بارگیری و مقاومت بالای اجسام به هنگام حمل خواهد بود. افزایش ضریب اطمینان به هنگام حمل، مرهون وجود تسمه جغجغه خواهد بود. عناوین دیگر تسمه جغجغه، تسمه باربندی، تسمه حمل بار است که عمدتاً با همین نام‌ها در بازار عرضه می‌شوند. نقشی که یک تسمه جغجغه برای حمل بار در فضاهای مختلف، ایفا می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است و برای انواع وسایل حمل مانند وانت، تریلی و موتور مفید واقع می‌شود. برای حمل بار بر روی سقف ماشین (باربند) و اتاق خودرو می‌توان از تسمه جغجغه استفاده کرد؛ آفرودهایی که برای مسافرت‌های کمپینگی استفاده می‌شوند، می‌توانند برای باربندهای خودرو دو دیفرانسیل خود از این تسمه استفاده کنند.

تسمه جغجغه ای

انواع تسمه موجود در بازرگانی مونوبکسل👇

نکات مهم استفاده از تسمه جغجغه

تسمه جغجغه ای نارنجی

افزایش ضریب اطمینان به استفاده از تسمه جغجغه وابسته است، اما درصورتیکه همین تسمه مشکلاتی داشت، بالطبع از زنجیره تسمه‌های استاندارد خارج می‌شود و نباید آن را به کاربرد. این مشکلات به شرح ذیل هستند:

🔶 قبل از استفاده از تسمه بایستی کلیه طول تسمه بررسی شود.

🔶 استفاده از بندهایی که دچار خوردگی و آسیب شده‌اند، برای حمل بار ممنوع خواهد بود.

🔶 در هنگام بستن بار بر خودرو یا وسایل نقلیه دیگر نباید بیش‌ازحد بند تسمه را کشید.

🔶 در هنگام حمل بار باید تناسب بین ابعاد بار و تحمل تسمه را در نظر گرفت و اگر تجاوز کرد، از استفاده آن خودداری نمود.

🔶 تسمه‌های حمل بار عمدتاً در هنگام اعمال نیرو دچار سایش خواهند شد، اما اگر میزان این سایش‌ها از حد استاندارد فراتر رفت، نباید آن را به کاربست.

🔶 اگر در هنگام کار، نخ مغزی که اغلب قرمزرنگ است، دیده شود، آن تسمه توانایی حمل بار نخواهد داشت.

🔶 همه ابزارهایی که برای صنایع به کار برده می‌شوند، تاریخ انقضا دارند و بعد از گذشت این تاریخ، نباید وسیله مذکور را به کار برد، چرا که ممکن است آسیب‌های احتمالی رخ دهد؛ بنابراین درصورتی‌که به‌خاطر گذشت تاریخ انقضا یا فرسودگی‌های مفرط، تسمه غیرقابل‌استفاده شده بلافاصله باید از دسترس سایرین خارج گردد.

🔶 دو خصوصیت خطرناک مانند سوراخ شدن و سوختن تسمه، خارج از استاندارد تسمه محسوب می‌شود و نباید آن را استفاده کرد.

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

خرید تسمه جغجغه

تفاسیر بیان شده درباره تسمه جغجغه نشان از اهمیت بالای این وسیله برای صنایع دارد که برای حصول اطمینان از مرغوبیت کالا حتماً باید به استاندارد آن توجه شود و برنده سازنده آن مورد اعتماد مشتری باشد. موارد مختلفی مانند ابعاد، تولیدکننده، مشخصات فنی، مواد اولیه سازنده تسمه، ضریب مقاومت و میزان توان کاری تسمه مستقیماً بر قیمت این محصول تأثیر خواهند گذاشت.

درباره بهای تسمه‌ها می‌توان گفت که هراندازه ابعاد بیشتر و توان کاری آن بالاتر باشد، بالطبع قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. عرضه‌کنندگان فراوانی برای فروش این محصول آماده خدمت‌رسانی هستند که یکی از آن‌ها فروشگاه مونوبکسل است و در زمینه فروش انواع تسمه سوابق درخشانی دارد؛ برای اطلاع از به‌روزترین قیمت‌ها و بهترین کیفیت می‌توان به فروشگاه اینترنتی مونو بکسل مراجعه نمود.

تسمه جغجغه ای قرمز

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰