زنجیر لنگری

زنجیر لنگری در صنعت کشتی‌سازی استفاده می‌شود و به‌عنوان لنگر به کار گرفته می‌شود. برای به‌کار گیری این زنجیر از یک میله راد اضافی نسبت به زنجیرهای معمولی در وسط هر دانه استفاده می‌شود. استفاده از این میله در وسط دانه‌های زنجیر لنگر دارای دو علت است. اولین علت، جلوگیری از نفوذ یا ورود شیء دیگر به داخل زنجیرها و دومین علت‌، عدم جمع شدن زنجیر بر اثر تلاطم آب است.

در نهایت وجود این راد باعث کاهش طول اتصال زنجیر می‌شود و زنجیر از مقاومت بیشتری بهره‌مند می‌شود؛ همچنین زنجیر هنگام کشش یکباره زنجیر در اثر امواج دریا دچار شک نمی‌شود. زنجیر لنگری در اتصالات کشتی استفاده می‌شود و دارای وزن بالا است، لذا ممکن است تحت تأثیر تنش قرار بگیرند و بر اثر امواج دچار نوسان شود. در این حالت تنش به زنجیر ضربه وارد نموده و برای‌عدم گسیختگی زنجیر از هم، از گریدهای بالای فولادی استفاده می‌شود.

این امر باعث افزایش مقاومت زنجیر در مقابل تنش‌ها و نوسانات می‌شود. این زنجیرها در زمینه لیفتینگ وزن بالا دارند و با قیمت بالا عرضه می‌شوند. از این زنجیر در مکان‌های مرطوبت استفاده می‌شود و جنس فولاد آن آب دیده است. مزیت دیگر زنجیر لنگری این است که به دلیل وزن جداگانه، هر پیوند، می‌تواند به‌طور فشرده در قفسه ذخیره‌سازی زنجیره لنگر قرار گیرد. برخلاف طناب یا کابلی که تمایل به کشسانی دارند و از این رو سیم پیچ شدن آن‌ها دشوارتر است و ذخیره پیوندهای جداگانه بسیار آسان‌تر است.

زنجیر لنگری
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

ویژگی زنجیر لنگری

ویژگی زنجیر لنگری

باتوجه به اینکه در آب دریا نمک و املاح بسیاری وجود دارد، این آب بسیار خورنده است و در صورت استفاده نکردن از پوشش سطحی، زنجیر لنگر را در زمان کوتاهی از بین می‌برد. برای جلوگیری از تماس مستقیم آب شور دریا با سطح زنجیر لنگر، از فرآیندهایی مانند آبکاری گالوانیزه و رنگ کوره‌ای استفاده می‌شود. زنجیر لنگری در سه استاندارد u۱، u۲، u۳ تهیه و تولید می‌شود وبه ترتیب دارای مقاومت مناسب هستند که مدل u۳ دارای بیشترین مقاومت می‌باشد. با در نظر گرفتن مقدار زیادی نیروی اعمال شده به اتصال بین لنگر و کشتی در شرایط معمول پهلوگیری یا لنگرانداختن، روش‌های متداول ایمن‌سازی لنگر در نهایت تحت فشار شدید شکست خواهند خورد.

زنجیر لنگر به جزئی اطلاق می‌شود که لنگر را به قایق یا سازه متصل می‌کند و معمولاً به‌عنوان لنگر سوار (یا کابل لنگر) نامیده می‌شود. از نظر استحکام و تحمل بار نسبت به روش‌های مرسوم برتری دارد. یکی از جنبه‌های جالب زنجیره‌های لنگر، عملکرد زنجیره‌ای پیوندهای وزنی است. از آنجایی که هر حلقه وزن قابل توجهی دارد، کل زنجیره به دلیل این وزن تمایل به افتادگی یا افتادن در وسط دارد. کاتناری به شکل طبیعی اطلاق می‌شود که یک زنجیر زمانی که بین دو نقطه معلق می‌شود، به خود می‌گیرد.

مزیت این عمل اتصال این است که زاویه اولیه بین بستر دریا یا بستر اقیانوس و لنگر سواری را کاهش می‌دهد. به‌همین دلیل مقدار معینی نیرو و بار از سازه و لنگر جذب و دفع می‌شود. با این حال، این امر تنها تا زمانی اتفاق می‌افتد که زاویه کوچک باقی بماند و محدوده قابل قبولی از بار وجود داشته باشد. مواد رایجی که در ساخت پیوندهای فلزی جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از فولاد کربن بالا و فولاد با کربن بالا که با حرارت عملیاتی شده است.

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

انتخاب سایز مناسب زنجیر لنگری

زنجیر لنگری به صورت استاندارد تهیه و تولید شده است و دارای شکل و ظاهر متفاوت است. در مقایسه با زنجیرهای فولادی تفاوت‌های‌اندکی دارد. برای تهیه و تولید این زنجیر‌ها از آلیاژهای سخت فولادی استفاده می‌شود؛ علت آن افزایش مقاومت کششی این زنجیر در اتصال کشتی‌ها با وزن بالا و تحت تنش و شک است. زنجیر لنگری دارای‌اندازه‌های مختلف است و به شکل رشته‌های ۲۷ متری ارائه شده است و دارای انواع مختلف هستند و به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

زنجیر لنگر دانه بلند بدون پهلو: این زنجیرها دانه بلند هستند و بدون هیچ گونه بخش اضافی است.

زنجیر لنگر بدون پله: این زنجیرها دارای دانه با بیشترین طول است و استحکام بالا دارد.

زنجیر لنگر پله‌ای: این نوع زنجیر دارای ساختاری متفاوت است و به صورت آبکاری و گالوانیزه تولید شده است. در وسط آن‌ها از یک بار فولادی استفاده شده است.

اگر قایق شما سنگین‌تر از سایر قایق‌های مشابه شما است، یا اگر نمای بالاتری از سطح آب دارد، به یک لنگر بزرگ‌تر نیاز دارید. هر چه لنگر یک نوع معین بزرگ‌تر باشد، قدرت نگه‌داری بیشتری را ارائه می‌کند. یک لنگر یک یا دواندازه بزرگتر از آنچه در نمودار توصیه می‌شود به جبران شرایط در دنیای واقعی کمک می‌کند.

انتخاب سایز زنجیر لنگری

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر
ابعاد زنجیر لنگری

ابعاد و قدرت لنگر زنجیری

محدوده ابعادقدرت لنگر زنجیری
10:1100%
7:191%
6:185%
5:177%
4:167%
3:153%
2:135%

فاکتور‌های مهم انتخاب زنجیر لنگری

فاکتورهای مهمی‌که در هنگام انتخاب یا طراحی زنجیره لنگر باید درنظر داشته باشید عبارتند از:

✅ حداکثر بارهای مجاز

✅ سهولت ذخیره‌سازی 

✅ طول مورد انتظار سواری

زنجیره لنگر از چندین بخش پیوندی تشکیل شده است که شبیه حلقه‌های بسته است. هر حلقه از طریق حلقه‌های مجاور خود متصل می‌شود و زنجیره‌ای با هر طول مشخصی ایجاد می‌کند.

انتخاب زنجیر لنگری
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۰