قلاب شگل

به حلقه‌های اتصالی که قابلیت حمل دارند و به‌منظور اتصال قطعات و یا تجهیزات مختلف باربرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند، شگل می‌گویند؛ برای مثال به منظور اتصال قلاب جرثقیل، سیم بکسل، زنجیر و غیره از قلاب شگل استفاده می‌شود. قلاب شگل‌ها زیر مجموعه اتصالات پرمصرف در اسلینگ سیم بکسل، زنجیر در اتصالات لیفتینگ هستند که معمولاً در تیپ‌های مختلف و برندهای متفاوت به بازار عرضه می‌شوند.

این نوع اتصالات از 0.5 تا 150 تن در صنایع مختلف کاربرد دارند. تمام این شگل‌ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند و حتی از مقاومت در برابر چکش هم برخوردار باشند و بر اساساً استانداردهای موجود طراحی و ساخته شوند. 

قلاب شگل

 در حقیقت با توجه به نیاز مصرف کننده اعم از کارهای صنعتی و خانگی، شگل‌ها به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدل کوچک و سبک وزن این وسیله برای وسایل کوچک و کم وزن همچون طناب بکسل، وسایل ایمنی شخصی، چمدان واستفاده می‌شود؛ اما مدل سنگین وزن‌تر آن به منظور جا به جایی انواع بار در کارهای صنعتی و کارگاهی کاربرد دارد. در واقع زمانی که شگل‌ها طراحی تولید می‌شوند، مشخصاتی همچون سایز آن‌، کد تولید، حداکثر بار مجاز، کد محصول و سری ساخت، برند آن وروی بدنه حک می‌شود. اساساً این شگل‌ها را در ابعاد مختلفی تولید می‌شود، یعنی در سه سایز بزرگ، کوچک، متوسط تولید می‌شوند. در حالت کلی شگل‌ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول شبیه به نعل است است و شکل آن خمیده است؛ دسته دوم به صورت D یا U شکل تولید می‌شوند. با توجه به کاربرد و نیازتان می‌توانید یکی از آن‌ها را تهیه کنید و سپس مورد استفاده خود قرار دهید.        

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

انواع شگل

انواع شگل جرثقیل

شگل‌ها بر اساس شکل ظاهری به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ یعنی دسته اول که به شکل D هستند و آن‌ها را با نام شگل زنجیری هم می‌شناسند، اما دسته دوم که به شکل نعل اسب هستند و آن‌ها را با نام کمانی هم می‌شناسند. همان گونه که از نام نوع D مشخص است، یعنی دارای بدنه‌ای به شکل D است که از مدل نعل اسبی که شبیه به حرف O هستند باریک‌تر هستند. باید اشاره کنیم که این نوع استاندارد‌تر هستند. اساساً این نوع شگل می‌تواند که طیف گسترده‌ای از نیازها را پوشش دهند، به همین دلیل یکی از متداول‌ترین شگل‌های موجود در بازار هستند. بیشتر شگل‌هایی که وجود دارند، نوع تغییر یافته این مدل هستند. در واقع این مدل با یک پین بسته می‌شود و برای جا به جایی بارهای متوسط و سنگین گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید و اما دسته دوم شگل‌های نعل اسبی هستند که تنوع بیشتر در بین تمام شگل‌ها دارند. ویژگی منحصر به فرد و خوبی که این شگل جرثقیلی دارد این است که از استحکام بسیار بالایی برخوردار است؛ و به علت شکل ظاهری که دارند برای حمل و نقل بارهای زیاد و سنگین گزینه مناسبی خواهند بود. 

لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین قلاب شگل از در تهران

نکات ایمنی که در هنگام استفاده از شگل‌‌ها باید رعایت شود؟

» در هنگام خرید قلاب شگل، به علائم شناسایی حک شده روی آن توجه کنید؛ در صورتی که هیچگونه علائم شناسایی روی قلاب شگل‌ دیده نشد، از خرید آن منصرف شوید.  

» شکل‌ها در دو نوع مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام از آن‌ها مشخصات فنی متفاوتی دارند و قطعاً قیمت شگل جرثقیل یکسان نخواهد بود.

» هر بار که می‌خواهید از شگل جرثقیل استفاده کنید، قبل از هر چیزی متوجه شوید که از نظر آسیب دیدگی، ترک خوردن، زنگ زدگی، صاف بدون یا کج نبودن آن و … شگل جرثقیل دچار مشکل نیست.

» به هیچ عنوان به شگل‌ها حرارت و یا گرمای زیادی نرسانید.

» از پیچ‌ها، میله‌ی گرد، مفتول و غیره به هیچ عنوان به جای پین استفاده نکنید، چرا که زیر بار وزن دچار خم می‌شوند. توجه کنید حتی نباید پین‌ها را با وزن‌های متفاوت تعویض کنید.

» اساساً هر پین بایستی با کمترین نیروی لازم و به راحتی داخل چشمی شگل قرار بگیرد و سپس محکم شود.

» در حالت کلی ‌شگل‌ها به منظور تحمل نیروی عمودی طراحی و تولید شده‌اند و در صورتیکه نیرو به شکل مورب یا جانبی به آن وارد شود، باعث آسیب دیدگی و یا تنش در شگل خواهد شد.

» مشخصاتی همچون ظرفیت، قطر کمان، قطر پین، دهانه، ارتفاع داخل کمان، عرض و وزن آن و … همگی در جدول استاندارد شگل وجود دارند.   

» به‌منظور جا‌به‌جایی ورق‌های بزرگ فلزی، از شگل‌های مخصوص به این کار استفاده کنید. این شگل‌ها پین دارند که از داخل سوراخ ورق فلزی وارد می‌شود و پس از آن شگل به قلاب جرثقیل متصل می‌شود.   

نکات کاربرد شگل
مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع قلاب شگل، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده هستند. برای خرید انواع سیم بکسل می‌تواند با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰