کارابین

کارابین یک حلقه فلزی است که از یک‌ جهت باز می‌شود و به‌این جهت، دهانه نیز گفته می‌شود و سمت دیگر آن ستون نامگذاری شده است. کارابین بیشتر در قایقرانی، سنگ‌نوردی و کوهنوردی کاربرد دارد؛ همچنین آنان برای ساختن، تمیزکردن پنجره‌ها یا ساختمان‌های بلند مورداستفاده قرار می‌گیرند. کارابین برگرفته از کلمه‌ی آلمانی «Karabinerhaken» هست.
بعضی از کارابین‌ها حالت تزئینی داشته و آنان معمولاً کارابین تزئینی یا مینی باینر (mini-biners) معرفی‌شده‌اند و از مدلی مثل کارابین‌های ورزشی بهره می‌برند که برای جابه‌جا کردن کلید (جاسوئچی) و بقیه وسایلی با وزن کم (مثل بطری آب) استفاده می‌شوند.
کارابین کوهنوردی، معمولاً از آلومینیوم و آلیاژ فولاد تهیه می‌شود. کارابین‌های ورزشی که در ورزش کاربرد دارند، سبک‌تر از انواعی هستند که در برنامه‌های نجات و تجاری استفاده می‌شوند. این کارابین‌ها طبق معمول از آلیاژ‌هایی با وزن کم آلومینیوم تهیه می‌شوند.

کارابین چیست

انواع کارابین

کارابین‌ها به‌صورت کلی به 3 دسته کارابین‌های تزیینی، قفل شونده و ساده تقسیم می‌شوند.

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
انواع کارابین

کارابین‌های قفل شونده

برای متصل کردن به نقطه‌ی اصلی کارگاه، ابزار‌های حمایتی، ابزار فرود و …مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کارابین‌های ساده
دهانه‌ی کارابین قفل ندارد. بیش‌ترین استفاده این کارابین‌ها در اتصال به بازو‌های کارگاه در نقطه‌های ریبلی و یا خود پشتیبان موقت در بعضی رشته‌ها مانند دیواره نوردی، سنگ‌نوردی، غارنوردی و همچنین در کوئیک را دارند. برای به‌وجود آوردن خود پشتیبان در رشته‌های دره نوردی و غارنوردی هم می‌توان از این کارابین‌های فولادی استفاده کرد.
برای انتخاب و استفاده مناسب از آن‌ها، باید تفاوت‌ها و اختلاف آن‌ها را هم بدانید؛ اما سه مسأله مهم که باید در استفاده از کارابین‌ها بدانید:

(1) شکل

(2) نوع دروازه

(3) سایز، وزن و قدرت

شکل D نامتقارن

از معمولی‌ترین شکل‌های این محصول است. این نوع از کارابین‌ها در یک‌طرف کوچک‌تر از طرف دیگر هستند. نمونه‌های نامتقارن معمولاً دروازه‌های بزرگ‌تری دارند که اتصال آن‌ها را راحت‌تر می‌کند، ولی فضای درون آن‌ها به‌اندازه مدل D یا اووال نیست. این کارابین‌ها در میان صعودکنندگان محبوبیت دارند.

گلابی‌شکل

این نوع کارابین‌ها مثل مدل نامتقارن D شکل دروازه بزرگی دارند که متصل کردن طناب و وسیله‌ها را به آن‌ها راحت می‌کند. این شکل، بیشتر برای فرود در سنگنوردی و… کاربرد دارد، ولی مورد استفاده در نقطه‌های کارگاه برای صعود‌های چند طوله یا صعود قرقره هم هست.
بعضی‌اوقات می‌شنوید که از عبارت HMS استفاده می‌شود یا روی بدنه کارابین این کلمه قیدشده است. HMS به مفهوم آن است که ابزار با سمت گلابی‌شکل متقارن‌تر و بزرگ‌تر تولید شده‌اند تا کار با‌گره پشتیبان و یا پشتیبانی کردن در آن راحت‌تر باشد.

D شکل

نمونه‌های D شکل برای برخی از انواع صعود بسیار مناسب هستند. آن‌ها در جهت بدنه محکم‌تر بوده و طبق معمول از مدل اووال محکم‌تر هستند

کارابین شکل D نامتقارن

کارابین شکل D نامتقارن

کارابین شکل D

کارابین شکل D

کارابین اوال OVAL

کارابین اوال OVAL

کارابین پیر PEAR

کارابین پیر PEAR

سایر انواع کارابین

اوا Ova

این‌ها نمونه اصلی کارابین هستند و استفاده‌های مختلف دارند، ولی به قدرت بقیه مدل‌ها نیستند. نوع اووال فرم نرم در پایین و بالا دارد. آن‌ها گنجایش بیشتری برای اتصال ابزار عرضه می‌کنند و شکل متقارن آن‌ها دستور فرود توسط کارابین را می‌دهد.
کارابین‌های فولادی در دسته‌بندی دیگری بر طبق نوع دروازه نیز تقسیم‌بندی می‌شوند:

کارابین‌های دروازه صاف

اغلب برای متصل کردن کوئیک‌ درا‌ها به رول‌ها و یا خود پشتیبان استفاده می‌شوند.

کارابین‌های دروازه خم

در کوئیک درا‌ها در مکان اتصال به طناب در سنگ‌نوردی استفاده می‌شوند.

کارابین‌های دروازه سنجاقی یا سیمی

این مدل از کارابین‌ها که از سبک‌ترین آنها نیز حساب می‌شوند، اغلب در یخ و برف استفاده می‌شوند. این محصول انتخاب درستی برای جایگزین کردن بجای بقیه کارابین‌ها هستند.

کارابین‌های دارای دروازه قفل شونده

این مدل کارابین‌ها در بخش دروازه مکانیسمی دارند که جلوی باز شدن حدسی ابزار را می‌گیرد. در اینجا از سیستم‌های خودکار و دستی استفاده می‌شود.

کارابین پیچ

در این مدل کاربر باید پیچ روی زبانه را بچرخاند تا قفل شود.

اتو لاک

به‌صورت خودکار قفل می‌شوند.

کارابین‌های قفل‌دار معمولاً وزن بیشتری نسبت انواع بدون قفل‌دارند، این مدل‌ها برای پشتیانی و فرود کاربرد دارند. اتصال آن‌ها قطعاً مطمئن‌تر است. همچنین قیمت کارابین پیچ به دلیل وزن و کارایی بیشتر نسبت به سایر مدل‌های این محصول بیشتر است
در بعضی دیگر از محصولات بالا کارابین ضامن قفل شونده دارد، بعد از نگه‌داشتن ضامن می‌توانید پیچ آن را بچرخانید یا فشار دهید.

خرید کارابین

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

کاربرد کارابین

کارابین فولادی

به عبارتی کارابین فولادی وسیله‌ای مناسب برای اتصال مطمئن و‌ ایده آل به سیم بکسل، زنجیر و تسمه‌های بکسل است. با شناخت انواع آن که در متن فوق ذکر شد می‌توانید معیار‌های درستی از قیمت کارابین بدست آورده و در خرید کارابین با هوشیاری کامل عمل نمایید.

کارابین در بیشتر فعالیت‌ها که در آن احتیاج به استفاده از طناب است بکار می‌رود. در بادبانی، قایق‌رانی، دره نوردی، امداد و نجات، دسترسی با طناب، درختکاری، نجات در آب‌های خروشان، بالن سواری، حرکات آکروباتیک، کار‌های ساختمانی و بعضی از عملیات صنعتی و نظامی، نماشویی، از کارابین استفاده می‌شود.

کارابین صنعتی

این نوع کارابین ضریب اطمینان زیادتری داشته و دروازه آنان با توجه به فناوری تولیدشده بسته و بازخواهد شد؛ در انواع معرفی‌شده کارابین صنعتی می‌توان به مدل پیچی اشاره کرد که بعد از ر‌ها کردن دروازه با استفاده از پیچ، آن را می‌بندیم تا از باز شدن احتمالی کارابین جلوگیری بیشتری شود.

قیمت کارابین
لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین کارابین از در تهران

قیمت کارابین

مواردی همچون شکل، نوع دهانه، اندازه، وزن و قدرت در قیمت کارابین‌ها اثرگذار هستند و می‌بایست بدان‌ها توجهی کافی داشت.
با توجه به مطالب گفته‌شده، شما با نکات اثرگذار بر روی قیمت کارابین کوه‌نوردی آشنا شده‌اید و حال باید متناسب با نوع نیاز و همچنین نوع کاربری‌تان انتخاب و خریدی درست انجام داده و از قیمت‌ها اطلاعاتی نسبی داشته باشید. توجه داشته باشید تمام کارابین‌ها فقط مخصوص رشته‌های امدادی و صعودی و کوهنوردی نیستند و می‌توانیم از آن‌ها باکیفیتی پایین برای جابه‌جایی کلید‌ها در طول روز و غیره نیز استفاده کنیم.
خصوصیت‌هایی که یک کارابین برای نوع خاصی از صعود سودمند است، می‌تواند برای صعودی دیگر سودمند نباشد. برای نمونه کارابین‌های کوچک که دهانه سیمی یا سنجاقی دارند برای نگه‌داشتن وسیله‌ها و صعود‌های سریع مناسب هستند ولی آویزان کردن طناب از آن‌ها دشوارتر از کارابین‌های بزرگ است.

خرید کارابین کوهنوردی

خرید کارابین کوهنوردی

دقت داشته باشید برای انتخاب و خرید کارابین کوهنوردی، پیش از هر چیزی باید به نوع آن دقت کنید. ما در بخش‌های قبلی انواع کارابین را به شما معرفی کرده‌ایم و تلاش کردیم شما را با مدل‌های رایج و محبوب این نوع از وسایل کوهنوردی وامدادی آشنا نماییم.
البته نکته مهم دیگر در خرید این محصول، می‌تواند توجه در نوع کاربری و مدنظر شما باشد تا به‌درستی نیاز شما را برطرف نماید و خریدی هوشمندانه داشته باشید.
پس‌ از این آشنایی و شناخت شما می‌توانید با دقت به تجربیات امدادی و کوهنوردی خود برای خرید کارابین اقدام نمایید.

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع کارابین، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده هستند. برای خرید انواع کارابین می‌توانید با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰