بست سیم بکسل

بست سیم بکسل اتصالاتی هستند که برای اتصال دو کابل و یا پیوند آخر دو سیم بکسل به‌هم و ساختن حلقه‌های چشمی استفاده می‌شوند. بست سیم بکسل اتصالات راحتی هستند که می‌توانند در هر عرصه‌ای بکار برده شوند.
به‌عبارتی‌دیگر، این بست که به‌حالت کوتاه شده بست بکسل نیز نامیده می‌شود؛ قطعه‌ای تشکیل‌شده از یک انکر بولت U شکل، یک گریپ، دو عدد واشر و پیچ و مهره است که روی سطح سیم بکسل قرارگرفته و با بسته‌شدن پیچ‌ها مقاوم می‌شود.

این قطعه را به‌منظور قفل نمودن جابه‌جایی سیم بکسل در یک حفره و در فضایی که معمولاً انجام پرس‌کاری روی سیم بکسل شدنی نیست، به‌کار می‌برند. از بست بکسل نوع استیل زمانی استفاده می‌کنیم که زیبایی ظاهری و عدم خوردگی فاکتورهای مهم‌تری در برابر قیمت هستند.

از پراستفاده‌ترین فضاهایی که این قطعه در آن استفاده می‌شوند، فضاهای ساحلی یا همچنین ساختن قطعات دکوری که باسیم بکسل تهیه می‌شوند، مانند پرده‌ها و نرده‌های سیم بکسلی است. یکی از نکات مهم در بست سیم بکسل این است که برای اطمینان بیشتر و ایمنی بیشتر، بست سیم بکسل به‌درستی نصب شود. نصب نادرست می‌تواند توان تحمل بار سیم بکسل را تا 40 درصد کم کند.

بست سیم بکسل
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
انواع بست سیم بکسل

انواع بست سیم بکسل

انواع بست‌های سیم بکسل شامل بست سیم بکسل چدنی، بکسل فولادی، نازک، استیل هستند که هر یک از این بست‌ها را به اندازه‌ مختصری توضیح خواهیم داد.

این بست بیشتر با معرفی دو کمیت شیمیایی و مکانیکی (مواد و سایز) شناسایی می‌شود و ازنظر ساختار تشکیل‌دهنده بست بکسل و نظر شیمیایی بیشتر از جنس فولادی با کربن زیاد ساخته می‌شود.

نوع چدنی که بخش نگه‌دارنده روی سطح سیم بکسل، از جنس چدن است که یکی از انواع بست‌های سیم بکسل است و در ایجاد حلقه در سرباز سیم بکسل و یا در اتصالات سازه‌های سیم بکسلی استفاده می‌شود.

قسمت دیگر بست بکسل چدنی که حاوی دو مهره شش‌گوش و یک پیچ یو شکل از جنس فولادی ساخته می‌شوند. در کل، مهره و پیچ‌های صنعتی از جنس چدنی ساخته نمی‌شوند، زیراکه وجود درصد زیاد کربن در ساختار چدن باعث ترد‌شدن آن می‌شود و حساسیت آن را مخصوصاً در مقابل آسیب بالا می‌برد.

نوع استیل یکی از قطعه‌های کاربردی درزمینهٔ انتقال و لیفتینگ است که در شکل‌های مختلف تهیه و استفاده می‌شود؛ یکی از معمول‌ترین نوع‌های آن بست بکسل استیل تیپ آمریکایی است که این نوع در سایزهای گوناگون برای متصل‌کردن انواع سیم بکسل ساخته و عرضه می‌شود.
بست بکسل استیل از دو گرید 316 و 304 ساخته می‌شود که به گرید اول استیل نگیر و به گرید دومی بگیر می‌گویند. بست استیل برای اتصال به دنبال سیم بکسل استیل کاربرد دارد. بست‌های بکسل ازنظر سایز هم به‌صورت میلی‌متری بر اساس سایز سیم بکسل معرفی می‌شوند و هم بیشتر به‌صورت اینچی مثل بست بکسل 1/4 اینچ.

بست نازک، مطابق با مشخصات شیمیایی و فیزیکی و کاربرد آن به گروه‌های متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شوند؛ این گروه‌بندی به کمک سازندگان تنظیم‌شده تا محصولات برای کاربری‌های مناسب، اهداف و همچنین در صنایع گوناگون مورداستفاده قرار گیرند.

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر

مقایسه بست بکسل فولادی و استیل

بست‌های بکسل استیل و فولادی طبیعتاً بر روی سیم بکسل‌های استیل و فولادی مورداستفاده قرار می‌گیرند، ولی چه ازنظر استقامت کششی و چه ازنظر استقامت محیطی اختلاف‌های زیادی دارند. بست سیم بکسل فولادی از گرید‌های بالای فولاد و با تنسایل استقامتی 800 نیوتن بر میلی‌متر مربع تهیه می‌شود؛ این در حالی است که نوع استیل استقامت کششی کم‌تری در مقایسه به بست بکسل فولادی دارد و این میزان در صورت حداکثری به 700 نیوتن بر میلی‌متر مربع می‌رسد.

این در صورتی است که باوجود داشتن استقامت کششی بیشتر بست بکسل فولادی دارای استقامت محیطی کم‌تری در مقایسه به مورد استیل است که در ساختار فلزی خود از فلزهای فعالی مثل نیکل و کروم بهره می‌گیرد. در کل انتخاب میان انواع و موادهای بست بکسل به میزان بار، جنس و موقعیت محیطی بستگی دارد. لازم به ذکر است که قیمت بست استیل بیشتر است.

بست سیم بکسل فولادی
لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل
سایز بست سیم بکسل

سایز بست سیم بکسل

گیره یا بست سیم بکسل معمولاً در سایزهای زیر است:

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

نکات بستن قلاب توسط بست سیم بکسل

استفاده از بست‌های (U) شکل لازم به‌دقت بسیار در بستن درست بست‌ها است؛ مانند این‌که گودی U بست‌ها روی قسمت پایانی سیم بکسل قرار گیرد و دست‌کم از ۳ عدد بست استفاده شود، اضافه‌ بر‌ آن بعد از مقاوم کردن اولیه بست‌ها می‌بایست برحسب لازم به‌صورت منظم چک شده و مقاوم شود. بستن بست روی سیم بکسل استانداردهایی دارد که باید رعایت شود تا از به‌وجود آمدن حوادث خودداری شود:

کاربرد بست سیم بکسل
لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین بست سیم بکسل از در تهران

خرید بست سیم بکسل

خرید بست سیم بکسل

درصورتیکه قصد خرید و یا کسب اطلاع از قیمت این بست را دارید، ما شما را همراهی خواهیم کرد.
همان‌طوری که در متن فوق گفته شد، بست بکسل‌ها انواع مختلفی دارند که هر یک ویژگی‌های منحصر‌ به‌فرد و کاربردی مخصوص داشته، همچنین طبق کاربری موردنظر، باید بررسی‌های لازم را انجام داده و انتخابی بهینه در خرید سیم بکسل انجام داد.
برای خرید انواع سیم بکسل می‌توانید به سایت ما مراجعه کرده و یا با بخش فروش و کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ضمن برخورداری از اطلاعات تکمیلی، خریدی با اطمینان کامل انجام دهید.

بست‌های بکسل استیل و فولادی طبیعتاً بر روی سیم بکسل‌های استیل و فولادی مورداستفاده قرار می‌گیرند، ولی چه ازنظر استقامت کششی و چه ازنظر استقامت محیطی اختلاف‌های زیادی دارند. بست سیم بکسل فولادی از گرید‌های بالای فولاد و با تنسایل استقامتی 800 نیوتن بر میلی‌متر مربع تهیه می‌شود؛ این در حالی است که نوع استیل استقامت کششی کم‌تری در مقایسه به بست بکسل فولادی دارد و این میزان در صورت حداکثری به 700 نیوتن بر میلی‌متر مربع می‌رسد.

» بست سیم بکسل فولادی

» بست سیم بکسل استیل

» بست سیم بکسل چدنی

 

در سایز‌های بین ۳ تا ۲۵ تولید می‌شود.

به‌روز رسانی در تاریخ ۰۴ مهر ۱۴۰۰