جرثقیل

جرثقیل همانطور که از نامش پیداست مخصوص جا به جایی اجسام سنگین است. جرثقیل‌ها همگی از انرژی برق، انرژی مکانیکی، قلاب و کابل حمل استفاده می‌کنند و خود به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

🔶 جرثقیل خودرویی

🔶 جرثقیل برجی

🔶 جرثقیل برقی

🔶 جرثقیل سقفی

جرثقیل

جرثقیل سقفی

جرثقیل برقی

جرثقیل سقفی یکی از انواع جرثقیل‌هاست که برای جا به جایی تجهیزات و وسایلی با بیش از یک تن وزن کاربرد دارد. این جرثقیل همانطور که از نامش پیداست به سقف متصل می‌گردد و در طول، عرض و ارتفاع سالن‌هایی که نیاز به حمل بار مواد سنگینی دارند دارای اهمیت است؛ البته این نیز بر اساس نیاز مصرف کننده دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است. جرثقیل سقفی دو ریل موازی دارد که بر روی آن حرکت می‌کند. از این نمونه جرثقیل بیش‌تر در سالن‌ها و سیلوهای سرپوشیده استفاده می‌شود. جرثقیل سقفی به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

💠 تک پل

💠 دو پل که خود دارای دو دسته‌ی زنجیری و سیم بکسلی بر اساس نوع مکانیزم

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

جرثقیل تک پل

جرثقیل تک پل نسبت به جرثقیل‌های دو پل از وزن کمی برخودار است و قادر است اشیاء و وسایل با وزن و عرض کم را جا به جا کند؛ به همین دلیل در صنایع کوچک و متوسط، سوله‌هایی با عرض کوچک (دهانه کمتر از ۲۵ متر) کاربرد دارد. این جرثقیل محدودیتی در استفاده ندارد و شما می‌توانید مگنت، چنگک، کابین و… را به آن نصب کنید، همچنین این جرثقیل قادر است در راهروی تعمیرات نیز نصب گردد.

جرثقیل دو پل

درمقابل جرثقیل سقفی دو پل وجود دارد که می‌تواند تا ۲۰ تن بار را حمل کند و در دهانه بالاتر از ۲۵ متر نصب شود. این جرثقیل دو پل رونشین دارد که روی ریل‌هایی تعبیه شده و جرثقیل سقفی را حرکت می‌دهد. جرثقیل‌های دو پل تا ۴۲ متر محیط را پوشش می‌دهند؛ بنابراین حرکت عرضی و طولی از مزیت‌های آن‌ها به شمار می‌رود. شما همچنین می‌توانید امکانات اضافه‌تری چون کابین، مگنت، چنگک و… را روی این جرثقیل نصب نمایید. از دیگر ویژگی مهم این جرثقیل، آن است که سرعت بالا و گذر سریعی دارد؛ بنابراین در صورت وجود فضا و نیاز خود به حمل اشیای سنگین از این جرثقیل استفاده کنید.

به طور کلی می‌توان گفت روند جا به جایی اشیا با جرثقیل سقفی بدین گونه است که جرثقیل در بالای جسم و اشیا سنگین قرار می‌گیرد و سپس به کمک قلاب و وسایل نگهدارنده، جسم را بلند و جا به جا می‌کند. ریل‌هایی که تعبیه شده‌اند برای جا به جایی سریع و راحت جرثقیل به محل تخلیه موثر هستند. این جرثقیل بیشتر در صنایع بزرگ و سوله‌هایی با عرض زیاد استفاده می‌شود.

جرثقیل دو پل

اجزای جرثقیل سقفی

جرثقیل برجی

به طور کلی می‌توان گفت یک جرثقیل سقفی از اجزای زیر تشکیل شده است:

✅ بالابر یا وینچ دو کاره

✅ ترولی یا کالسکه که حرکت عرضی جرثقیل را انجام می‌دهد.

✅ پل دستگاه که می‌تواند تک پل یا دو پل باشد.

✅ کلگی یا راهبر که حرکت طولی جرثقیل را بر عهده دارد.

قیمت جرثقیل

قیمت جرثقیل سقفی نیز همانند سایر تجهیزات و ابزار آلات صنعتی بر اساس نرخ نوسانات بازار تعیین می‌شود. عواملی چون اندازه و وزن بار مورد نیاز، شرایط زمینی و هوایی (صاف یا ناهموار بودن، هلالی بودن سقف سوله و…)، نیاز به تجهیزات اضافی و… در تعیین قیمت نهایی جرثقیل‌های سقفی مؤثر هستند.

بازرگانی مونوبکسل یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمینه فروش انواع جرثقیل برقی و دستی، وینچ برقی و دستی، پولیفت، نتاب و… است که توانسته حداکثر رضایت مشتریان را به دست آورد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت جرثقیل سقفی، مشاهده انواع جرثقیل، اطلاع از قیمت و آشنایی با خدمات این فروشگاه به وبسایت مونوبکسل مراجعه نمایید.

جرثقیل خودرویی
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۳ بهمن ۱۴۰۰