جرثقیل دستی

جرثقیل دستی در حال حاضر به عنوان اصلی‌ترین ابزارها در صنایع گوناگون از قبیل کارگاه‌های صنعتی، تعمیرگاه‌های خودرو، کارخانه‌ها، خدمات ساختمانی و … به شمار می‌آید که برای حمل و نقل بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که تمام کالاهای تولیدی و موجود در انبار لازم است به وسیله وسایل بارگیری حمل و نقل شوند و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرند، به همین جهت تجهیزات بارگیری برای آن دسته از کسانی که در زمینه تولید یک محصول و انبارداری آن فعالیت دارند، اهمیت فراوانی دارد. 

جرثقیل‌های دستی که به چین بلاک دستی نیز معروف هستند جزء کالاهای بسیار مهم این نوع مشاغل محسوب می‌شوند. این جرثقیل در دو نوع چین بلاک بلبرینگی و چین بلاک شفتی به فروش می‌رسد که مشتریان هر یک از آن‌ها را براساس نوع کاری که مدنظرشان است، خریداری خواهند کرد؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که پرمصرف‌ترین نوع آن بلبرینگی است؛ چرا که این نوع چین بلاک دستی به گونه‌ای ساخته شده است که به راحتی و آسانی می‌توان آن را به کار گرفت.

 امروزه برندهای مختلفی هستند که مشغول تولید و عرضه این محصول به بازار هستند. یکی از مهمترین وظایف جرثقیل دستی این است که حرکت و جا به جایی اجسام سنگین را آسان می‌کند و استفاده از آن در محیط کارگاه منجر می‌گردد تا تعادل اجسام جهت انجام کارهای خاصی همچون حفاری و … به بهترین شکل ممکن حفظ شود. از جمله برند ویتال، هرینگتون، کیتو، ایبل و… که هر کدام در یکی از انواع جرثقیل‌های دستی تولیدات مهمی دارند.

جرثقیل دستی . ۱

خرید جرثقیل دستی

» جرثقیل دستی ویتال (Vital) محصول کشور ژاپن است و به تولید جرثقیل دستی و زنجیری  شهرت دارد. این برند متناسب با ظرفیت‌های مختلف، دارای انواع VH5, VL5, V5 است.

» برند هرینگتون (Harrington) محصول کشور آمریکا است. یکی از زیر مجموعه‌های شرکت کیتو ژاپن به حساب می‌آید، در بین تولیدکنندگان با کیفیت جرثقیل دستی به شمار می‌رود. جرثقیل‌های سقفی برقی، جرثقیل برقی ساده و مغناطیسی در دسته‌ بندی‌های هرینگتون هستند.

»‌ برند کیتو (KITO)  یک برند ژاپنی است که هرینگتون زیرمجموعه آن به حساب می‌آید. جرثقیل‌های دستی این برند می‌تواند بین 125 کیلوگرم تا 20 تن را جابجا کند. البته مدلی که انتخاب می‌کنید و کاربرد آن در این تناژ تاثیرگذار است. تنوع این برند بالا است و برای هر محلی و هر تناژی، یک جرثقیل دستی در بین مدل‌ها می‌توانید پیدا کنید.

» برند ایبل (ABLE) ساخت کشور چین، به داشتن جرثقیل 360 درجه شهرت دارد. بین نیم تا ده تن قدرت جابجایی دارد. نصب آسانی و بدون تنظیمات آن برای مناطق سخت یک نوع مزیت است.

شما عزیزان می‌توانید انواع جرثقیل دستی را با کیفیت و قیمتی بسیار مناسب از فروشگاه اینترنتی مونوبکسل تهیه و خریداری کنید.

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

عملکرد جرثقیل دستی

جرثقیل دستی یکی از وسایلی است که از سه بخش زنجیرها، قلاب‌ها و مکانیزم بالابر اجزای تشکیل دهنده آن به حساب می‌آیند. این ابزار در حقیقت یک بالابر زنجیره‌ای است که شامل انواع گوناگونی از جمله مغناطیسی، مکانیکی و الکتریکی می‌شود. این جرثقیل‌ها زمانی کاربرد دارند که باتوجه به موقعیت نمی‌توان از سایر جرثقیل‌ها برای حمل یا جا به جایی اجسام استفاده کرد. برای طراحی و تولید چین بلاک دستی از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد استفاده شده است؛ به همین دلیل دارای طول عمر بسیار بالایی است و در صورتی که مشکل پیدا کند، با صرف کمترین هزینه می‌توان آن را تعمیر کرد.

لازم به ذکر است که این محصول کارکرد خیلی ساده و غیرپیچیده‌ای دارد؛ به این صورت که جرثقیل زنجیری درست همانند اهرمی ساده گیربکس و زنجیر چرخ دنده‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهد که از طریق منتقل کردن نیروی کوچک در مسافت‌های بسیار زیاد جابه‌جا کردن نیروی وسیع در مسافت کوتاه امکان‌پذیر است. برای اینکه بار به سمت بالا برده شود و همچنین مکانیزم بالابر اجرا یا راه اندازی گردد، زنجیر دستی می‌بایست توسط اپراتور به طرف پایین کشیده شود. داخل مکانیزم بالابر از تعدادی زنجیره چرخ دنده برخوردار است و توانایی این را دارد تا نیرویی که وارد می‌شود را تا حد قابل توجهی بیشتر کند و شرایطی را به وجود آورد که بارهایی به اندازه چند تن بالا برده شود.

جرثقیل دستی - ۲
لوگو مونو بکسل
جرثقیل دستس - ۳

تناژ جرثقیل دستی

بر اساس نوع برندی که انتخاب می‌کنیم و نوع جرثفیل دستی، میزان تناژ نیز متفاوت است. این جرثقیل‌ها می‌توانند بارهای با وزن 125 کیلوگرم تا ده تن را جابجا کنند. به همین دلیل می‌توانیم بارهایی که کمتر از ده هزار کیلوگرم هستند را به راحتی جابجا کنیم.  محیط‌های کارگاهی و کارخانه‌‌ای زیادی هستند که برای جابجایی وسایل سنگین داخلی نیاز به این جرثقیل‌ها دارند. البته بعضی از جرثقیل‌های دستی نهایتاً می‌توانند تا پنج تن را جابجا کنند. این مهم است که میزان بار درون کارخانه یا کارگاه را بدانیم.

این وسیله طول عمر بالایی د ارد و می‌توانیم با خیال راحت در یک کارگاه آن را متصل  کنیم. این جرثقیل‌ها ساختار پیچیده‌ای ندارند و با کمی فشار، وزن‌های سنگین را جابجا می‌کنند. ساختار زنجیر و بخش کروی آنها، این امکان را می‌دهد که بارهای بسیار سنگین را جابجا کنند. در هنگام خرید جرثقیل دستی باید به میزان تناژ و کیفیت آن توجه کرد. اجسامی که در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها هستند، معمولاً کمتر از 5 تن هستند. کمتر پیش می‌آید که اجسامی با وزن‌های 20 تن و بیشتر در این سوله‌ها پیدا شود. 

جرثقیل دستی را به راحتی می‌توان در هر کجای ساختمان نصب کرد. یک تیرچه قوی روی سقف کافی است تا قلاب جرثقیل دستی به آن آویزان شود و بین یک تا ده تن بار را جابجا کرد.

مونوبکسل فروشنده بهترین برند‌های جرثقیل دستی در تهران

جرثقیل دستی - ۴

مقایسه جرثقیل دستی با برقی

تفاوت‌های این دو جرثقیل در میزان تناژ و قیمت آنها است. هر دو  نسبت به همدیگر برتری‌هایی دارند. به عنوان مثال برای جابجایی اجسام زیر ده تن، استفاده از جرثقیل برقی چندان به صرفه نیست. زیرا قیمت یک جرثقیل برقی به نسبت همان کاری که جرثقیل دستی انجام می‌دهد، بالاتر است. همچنین برای نصب جرثقیل برقی، نیاز داریم که اتصالات برقی و تعویض روغن بخش‌های برقی آن داشته باشیم. در نتیجه برای جابجایی وسایل سبک‌تر از 5 تن، این میزان دردسر گاهی لازم نیست.

جرثقیل‌های برقی با این که خیلی خیلی ساده‌تر از جرثقیل‌های دستی کار می‌کنند، اما برای مکان‌هایی مناسب‌ترند که اجسام سنگین‌تری وجود دارد. همچنین اگر میزان حمل بار در طول روز چندان زیاد نیست، جرثقیل دستی برای استفاده کافی به نظر می‌رسد.

جرثقیل‌های دستی بسیار سبک هستند، اما می‌توانند بارهای سنگینی را جابجا کنند. نیاز به سیم کشی و کابل کشی نیست تا بشود از انها استفاده کرد. با وصل کردن آنها به یک قلاب در هر کجای ساختمان می‌شود از آن‌ها استفاده کرد. کافی است قسمتی از ساختمان را پیدا کنیم که تحمل وزن بار را داشته باشد.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

در سوله‌ها و کارخانه‌ها، معمولاً تیرچه‌هایی پیدا می‌شوند که تحمل بارهای سنگین را داشته باشند. بنابراین بدون سیم و کابل کشی و کشیدن محافظ‌های کابل در کارخانه، می‌توان یک جرثقیل دستی به ان اضافه کرد.

جرثقیل‌های برقی می‌توانند به سقف هم متصل شوند. اما این اتصال باید به گونه ای باشد که سیم کشی تا نزدیکی موتور این جرثقیل‌ها حرکت کند، در نتیجه به قیمت خرید جرثقیل برقی، باید سیم کشی و وسایل محافظتی سیم‌ها را هم باید اضافه کرد. اگر حمل بار در کارگاه به اندازه‌ای هست که این هزینه را مقرون به صرفه کند، جرثقیل برقی گزینه بهتری است.

جرثقیل دستی خیلی از کارها را در کارگاه و سوله راه می‌اندازد. سبک است، وزن اضافی بالایی به سقف تحمیل نمی کند و به راحتی توسط هر کسی قابل استفاده است. فقط کافی است که نیروی مناسب به زنجیر وارد شود تا هر وسیله ای را جابجا کرد.

به‌روزرسانی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع جرثقیل، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده می‌باشند. برای خرید انواع جرثقیل می‌توانید با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.