جکلوی

به‌منظور جمع کردن و ثابت کردن زنجیرهای قرار گرفته روی بار، از جکلوی استفاده می‌شود؛ به عبارت دیگر، در هنگام انتقال و جابجایی وسایل برای افزایش هرچه بیشتر ایمنی لازم است که این وسیله تهیه و خریداری شود. با توجه به آن چه که گفته شد لازم است که در جهت ایمنی هرچه بیشتر بارگیری، حتماً از این وسیله در جهت ثابت کردن زنجیر بارگیری استفاده نمایید. اصول برای حمل بارها و یا وسایلی که بزرگ باشند و صنعتی، با مشکل رو به رو خواهید شد؛ بنابراین در جهت مهار کردن و نگهداری یک بار و برای جابجایی آن از یک مکان به مکان دیگر، در واقع روی هر وسیله‌ی حمل و نقلی همچون هواپیما، کامیون، کشتی، تجهیزات باربری که وزنشان سنگین با سبک است، لازم است که از جکلوی استفاده شود و حتماً آن را متناسب با زنجیر مناسب تهیه کنید (در حالت کلی زنجیر جکلوی در حمل بارها لازم است). اصولاً این وسیله را در دو نوع جغجغه‌ای و یا اهرمی طراحی و تولید می‌کنند. سایزهای مختلفی هم برای این وسیله در نظر گرفته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به  1/4 و 1/2 و 5/8 و 5/16 اشاره کرد که دارای تحمل رنجیر از اندازه 6 تا 16 میلی‌متر هستند؛ پیشنهاد می‌کنیم که برای ایمنی و امنیت بیشتر بار و جا به جایی آن حتما یک اندازه با وزن متناسب تهیه کنید؛ روی کارتن بسته بندی آن میزان فشار قابل حمل و نوع آن نوشته شده است.
جکلوی
ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

انواع جکلوی

جکلوی‌ها به دو‌صورت اهرمی و یا جغجغه‌ای ساخته می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای مشخصات فنی خاص خود هستند.

جکلوی اهرمی

جکلوی اهرمی

نام دیگر این محصول، جکوی ساده است که عملکرد آن با استفاده از نیروی دست خواهد بود و سپس زنجیر روی بار را به‌صورت کامل جمع می‌کند. این نوع وسیله شامل یک گیره و دسته است که با فشار دست محکم و سفت می‌شوند. این نوع جکلوی را برای جابجایی و یا حمل بارهایی با وزن سه تن و یا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدل اهرمی در اندازه‌ و ابعاد مختلف طراحی و تولید می‌شوند، تفاوت مدل اهرمی با مدل جغجغه‌ای در تحمل بار وارد شده به انتهای دسته خواهد بود.

اصولاً تحمل بار و نگهداری آن کارایی بهتری دارد. در مدل جغجغه‌ای به‌دلیل فشار وارد از مهار بار در دسته، به‌علت ساختار چرخ دنده‌ای، ثابت نخواهد بود و با پخش فشار به کل بار تعادل حفظ می‌شود. در مدل اهرمی تجمیع بار در انتهای دسته خواهد بود که تعادل و ثبات بهتری برای حمل بار ایجاد می‌کند.

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

جکلوی جغجغه‌ای

این مدل هم در جهت جمع کردن و فیکس کردن زنجیر روی بار مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به نوع اهرمی از ساختار پیچیده‌تری برخوردار است و در نهایت برای انجام وظیفه خود به نیروی کمتری احتیاج دارد. اصولاً جکلوی جغجغه‌ای در حمل بارهای بزرنگ صنعتی بسیار قدرتمند است؛ برای مثال در جهت حمل بارهای سنگینی همچون قطعات صنایع تولیدی، فولاد، صنایع هواپیمایی و… استفاده می‌شود.

بر اثر چرخش در جهت عقربه‌های ساعت زنجیر مورد نظر روی بار فیکس خواهد شد و از حرکت کردن بار جلوگیری می‌کند؛ البته از این قطعه مهم در جهت مهار کردن بارهای تناژ یا سنگین هم استفاده می‌شود. در طراحی این قطعه معمولاً از ترکیب کربن و فولاد استفاده می‌شود تا علاوه بر مستحکم بودن در برابر عوامل مختلفی همچون خوردگی، زنگ زدگی و … ماندگاری بالایی داشته باشد. اصولاً از دو قسمت اصلی کشنده بار و نگهدارنده بار تشکیل شده است که توسط چرخ دنده واقع در دستگیره، به‌صورت پلکانی می‌توان سختی و فشار لازم را برای نگهداری بار فراهم نمود.

در واقع کارایی اصلی این جکلوی‌ها به کیفیت زنجیرشان بستگی دارد لازم از زنجیرهای با کیفیت اسلینگ استفاده نمایید؛ چراکه برای حمل بارهای بسیار سنگین بهترین گزینه خواهند بود. به‌منظور حمل بارهایی که تحمل فشار را ندارند و یا این که ممکن است بر اثر فشار به آن آسیب برسد و یا شکسته شوند؛ می‌توانید به‌جای زنجیر از قطعه دیگری به نام تسمه‌های حمل بار استفاده کنید.

جکلوی در سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به 1/4 و 1/2 و 5/8 و 5/16 اشاره کرد که دارای تحمل رنجیر از اندازه 6 تا 16 میلی‌متر هستند. می‌توانید که انواع آن‌ها را با قیمت مناسب و کیفیتی عالی تهیه کنید.    

جکلوی جغجغه‌ای

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر

خرید جکلوی

در واقع خرید و فروش جکلوی به دو‌صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم در این شرایط بیماری کرونا، خرید خود را به صورت اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی انجام دهید، لذا علاوه بر حفظ سلامت خود می‌توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید.  

خرید جکلوی
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ  ۰۳ مهر ۱۴۰۰