ریل

ریل‌ها به‌طورکلی در کنار جرثقیل‌ها بکار می‌روند. هرجایی که جرثقیل نیاز باشد بار را از زمین بلند بکند و پس از آن به حرکت دربیاید، از ریل جرثقیل می‌توان استفاده کرد.

به‌صورت کلی، ریل‌های جرثقیل در انواع تیپ 4 پهلو و یا راه آهنی و همین‌طور در سایزهایی متفاوت تولید گشته و برای انواع جرثقیل دروازه‌ای، جرثقیل سقفی و نیز دیگر خطوط انتقال مواد، کاربرد خواهد داشت.

مشخصات اصلی ریل جرثقیل به به‌صورت زیر است:

انواع دیگری از ریل‌های جرثقیل به‌صورت: فولادی، پی وی سی،  آلومینیومی، c-rail  و نیز کابل، شینه‌ی برق‌رسانی و همین‌طور کابل جمع کن و … نیز وجود دارد.

ریل‌های وینچ برقی و دستی به دو دسته‌ی متفاوت تقسیم می‌شوند: معمولاً وینچ‌های برقی به‌صورت دوکاره روانه بازار می‌شوند، زمانی که وینچ را بخواهیم روی ریل قرار بدهیم، دو نوع ریل مدنظر قرار خواهد گرفت: ریل‌های دستی که بایستی به‌وسیله زنجیری که به آن متصل می‌گردد، وینچ را به سمت راست و یا چپ هدایت کند، همین‌طور نوع دوم ترولی‌های برقی وینچ بوده که در ظرفیت‌هایی برابر با 500 و یا 1000 کیلو عرضه می‌شوند.

مجموعه مونوبکسل از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان ریل‌های دستی، ثابت  و برقی محسوب می‌گردد و در این زمینه رزومه بسیار درخشانی را نیز داراست.

ریل جرثقیل

انواع ریل

ترولی دستی و یا ریل دستی، در تناژ متفاوت و برندهای مختلف موجود خواهد بود، ولی طرح ژاپنی یکی از پرمصرف‌ترین انواع ریل (ترولی) است.

در انواع متنوع چینی و ایرانی و … ریل برقی در بازار موجود بوده که دارای توان‌ها و تناژهای مختلفی  هستند. 

در ریل زنجیری، ترولی حرکتی به ریل مخصوص خود متصل شده و با چرخ‌های تعبیه شده در آن، به‌سادگی در راستای ریل حرکت می‌کند. هم‌چنین می‌توان دیگر ادوات و نیز محصولاتی که مرتبط به اتصالات و نیز جرثقیل‌ها در صنعت‌های متنوع هستند، ریل‌های ثابت را اشاره نمود. جهت اتصال به تیرآهن، از ریل ثابت استفاده شده و عملکرد ریل ثابت، عکس عملکرد ریل‌های متحرک است و یکی از نکته‌هایی که مصرف‌کننده‌ها باید در رابطه با ریل ثابت، مدنظر قرار دهند، همین موضوع است.

از پدهای پلاستیکی نیز برای جلوگیری از لرزش چرخ‌ها و ارتعاش روی ریل، استفاده می‌گردد.

در تیپ‌های زیر، ریل‌های جرثقیل طبقه‌بندی می‌شود:

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
ریل دستی

ریل دستی

ریل دستی در انواع مختلف و تناژ متفاوت در اختیار صنایع مختلف و مصرف‌کنندگان قرار گرفته و  از جمله محصولات مرتبط به جرثقیل است. برای اتصال به جرثقیل دستی، ترولی دستی استفاده می‌گردد.

در بازار در دو نوع دستی ثابت و نیز دستی متحرک، این ریل‌ها عرضه می‌شوند.

قیمت ریل دستی هم به تناژ ترولی و نیز برند تولیدی، بستگی دارد.

تناژ ریل‌های دستی به‌صورت زیر است:

ریل برقی

ازجمله ابزاری که در کنار جرثقیل، برای کارخانجات و صنایع متنوع کاربرد زیادی دارد، ترولی برقی است. گروه مونوبکسل، در تناژ و توان‌های متفاوت، عرضه‌کننده ریل برقی با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در کشور است.

بر اساس موارد بسیاری قیمت ترولی برقی تعیین می‌شود، برند تولیدی و توان تولیدی و نیز تناژ تحملی از اصلی‌ترین علت تفاوت‌های قیمت ریل برقی است.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

ریل زنجیری

ریل زنجیری

از محصولات پرمصرف دیگر، می‌توان به ریل زنجیری اشاره نمود که در جهت افقی برای جابه‌جایی اجسام سنگین کاربرد دارد. می‌توان به جرثقیل دستی، از دیگر محصولات مشابه این محصول اشاره نمود، ولی فقط در جهت عمودی کاربرد دارد. در این حالت ریل زنجیری، بهترین محصولی است که بتواند برای جابه‌جایی در حرکت افقی کمکی باشد.

محلی برای آویز کردن جرثقیل دستی، در بخش پایینی ترولی حرکتی وجود دارد، با ترکیب ترولی حرکتی و جرثقیل دستی می‌توانید اجسام را به‌صورت عمودی و افقی در راستای یک ترولی جابه‌جا نمایید.

در مورد ریل‌های جرثقیلی، نکته مهم این است که باید با ترازهای دقیق و مناسب نصب گردند. عموماً در ساخت ریل‌ها، از 4 پهلو و نیز تسمه‌هایی با فولادهای CK55  و نیز CK45 استفاده می‌کنند

لوگو مونو بکسل

کاربرد ریل

هرجایی که به‌طورکلی نیاز باشد تا جرثقیل، ابتدا از زمین بار را بلند کرده و سپس حرکت نماید، از ریل جرثقیل می‌توان استفاده کرد.

برای اینکه جرثقیل را به سقف اتصال دهند و یا اینکه به‌منظور ثابت شدن اشیای ایستا دیگری مثل تیرآهن‌ها و یا جابجایی در جهت‌های راست و چپ، از ریل‌های دستی استفاده می‌شود.

همان‌طوری که گفته شد برای جابه‌جایی اجسام سنگین در جهت افقی ریل زنجیری یکی از محصولات پرکاربرد بوده و در کنار جرثقیل، ریل برقی نیز برای کارخانجات و صنایع مختلف، کاربردی فراوان دارد.

ریل‌های وینچ برقی و ساده نیز از مقاومتی بالا و نیز کیفیتی مناسب برخوردار هستند که در مقابل سایش، گرما، سرما و هم‌چنین زنگ‌زدگی مقاوم خواهند بود.

همچنین از استحکام بالایی نیز برخوردار بوده که این امر، سبب ایمنی بالا در هنگام کار کردن با این ریل‌ها می‌شود. ترولی وینچ با استفاده‌ی از مهندسی‌ای مناسب، کار کردن را برای راحت و نیز آسان نموده و همچنین بسیار روان خواهد بود.

انواع ریل جرثقیل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین سیم بکسل از در تهران

خرید و قیمت ریل

بسته به تناژ ترولی و برند تولیدی، قیمت ریل دستی متغیر خواهد بود. بر اساس موارد بسیاری، قیمت ریل برقی تعیین می‌شود، ولی برند تولیدی و توان تولیدی و نیز تناژ تحملی آن، مهم‌ترین دلیل تفاوت‌های قیمت ریل برقی است. قیمت ریل زنجیری و ترولی ثابت نیز بر اساس تناژ و نیز برند تولیدی خواهد بود.

همین‌طور نیز با توجه به نیاز کاربر و نیز کارکرد ترولی وینچ‌های برقی و نیز ساده و همین‌طور مشخصات آنان، بایستی در هنگام خرید، ریل وینچ مناسب را انتخاب نمود. برای این منظور باید به موارد زیر توجه نماییم:

ریل وینچ

»»‌ ریل وینچ برقی

به‌منظور نصب جرثقیل‌های تک‌فاز روی تیرآهن‌های H و نیز حرکت در طول تیرآهن، از ریل برقی استفاده می‌گردد. ازآنجایی‌که جرثقیل‌های تک‌فاز بایستی حتماً به‌صورت تراز نصب گردند و با توجه به این مسئله که مرکز ثقل آنان در زمان باربرداری به یک‌طرف جرثقیل انتقال می‌یابد، بنابراین فقط می‌توان از ترولی مخصوص به آن به‌منظور جابجایی این نوع جرثقیل تک‌فاز استفاده نمود.

»» ریل وینچ دستی

ریل حرکتی ساده (ترولی حرکتی ساده)

ترولی حرکتی؛ امن، قوی و نیز قابل تنظیم برای ۹ سایز متفاوت ریل.

ترولی حرکتی ساده قابلیت حمل نمودن انواع مختلف وینچ دستی را داراست. بنابراین باید بسته به تناژ وینچ، ترولی مناسبی را تهیه نمود.

به‌منظور اطلاع از قیمت و خریداری انواع ریل‌ها، می‌توانید با مدیران فروش و کارشناسان ما در تماس بوده و از مناسب‌ترین قیمت‌ها بهره‌مند شوید و خریدی مطمئن انجام دهید. 

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع سیم بکسل، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده می‌باشند. برای خرید انواع سیم بکسل می‌تواند با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۴۰۰