اسلینگ

تا حد ممکن امروزه سعی می‌شود از تجهیزات مکانیکی و وسایل ماشینی ضمن رعایت‌نمودن اصول جابجایی بار به‌صورت دستی، برای جابجایی بار استفاده گردد. اسلینگ وسیله‌ای است که از یک حلقه، بوش، قلاب، سیم بکسل و یا زنجیر و نیز گیس‌بافت تشکیل شده است. به منظور جابجا نمودن بارها، کشش و نیز بلندکردن بارها از آن استفاده می‌شود. بار به‌وسیله‌ی قلاب، به اسلینگ متصل شده و به وسیله حلقه به انواع بالابرها و یا نیز جرثقیل اتصال می‌یابد.

برای جابجایی بار با بالابر‌ها و یا جرثقیل‌ها نیاز به یکسری اتصالات، اسلینگ و نیز متعلقات باربری است، در این قسمت به بخش اسلینگ می‌پردازیم.

تجهیزات اسلینگ شامل 3 بخش است:

1. سیم بکسل فولادی که طناب فولادی هم گفته می‌شود.

2. تسمه مصنوعی

3. زنجیر  

به بخش‌های مختلف دیگری نیز هر کدام از اسلینگ‌های بالا تقسیم می‌شوند که با توجه به اندازه بار، نوع بار، وزن بار، شکل بار و حساسیت مواد مورد جابجایی و بار، همچنین دمای محیط کار و نیز ارزش ریالی بار، به بخش‌های مختلف دیگری نیز می‌توانند بخش‌بندی بشوند.

اسلینگ‌ها حلقه‌ی ارتباطی بین بار و جرثقیل هستند. با استفاده از سیستم چرخش و نیز کشندگی، درام بالابر جرثقیل کارکرده و از طرف بار، سیم بکسل کشیده می‌شود. دور درام بالابر، سیم بکسل باقیمانده به‌صورت پیچیده شده باقی خواهد ماند.

اسلینگ دوشاخه زنجیری

انواع اسلینگ

 1. سیم بکسل (طناب فلزی)

2. تسمه‌ی مصنوعی (بلت)

3. انواع زنجیرها

4. مش‌های فلزی

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

توسط 3 شاخص رایج زیر، زنجیرها تقسیم‌بندی می‌شوند:​

اسلینگ سی بکسلی بلند

نوع ساختمان زنجیر

نوع قالب زنجیر

اسلینگ سیم بکسلی کوتاه

حلقه‌ی اتصال به قالب جرثقیل

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

اسلینگ سیم بکسلی

اسلینگ سیم بکسل، یکی از پرکاربرد ترین محصولات در صنعت لیفتینگ است. این نوع محصول به شکل تک شاخه، دوشاخه، سه‌شاخه و نیز چهار شاخه، به‌صورت دو سر پرس و یا نیز گیس بافت، تولید شده و در صنایع مختلف بازار برای مصرف‌کنندگان موجود است.

یکی از ویژگی‌های مطلوب این محصول، ضریب امنیت بالایی است که دارد. در این محصول تست فقط برای سیم بکسل نخواهد بود و بعد از ایجاد‌شدن اسلینگ شاخه‌ها مابین فک‌هایی به شکل جداگانه، کشیده خواهد شد و  تست می‌گردند.

درواقع اسلینگ، یک حلقه‌ی ارتباطی بین بار و جرثقیل است. نحوه کار آن به این طریق بوده که به‌وسیله سیستم چرخش و کشندگی، درام بالابر جرثقیل شروع به کارکردن می‌کند و از طرف بار سیم بکسل کشیده می‌شود. 

سیستم ترمز، به‌عنوان مکانیزم کنترل‌کننده، مابین سیستم‌های مولد نیرو و نیز گردنده و یا درام بالابر،  عمل می‌کند. بعد از عبور کردن از قرقره‌ی راهنما، سیم بکسلی که به دور درام پیچیده شده و نصب شده روی بوم جرثقیل، به قرقره‌های اصلی انتهای بوم وارد گشته و پس از عبور کردن از شیار قرقره، به قلاب جرثقیل اتصال می‌یابد.

اسلینگ سیم بکسلی
لوگو مونو بکسل
اسلینگ چهار شاخه زنجیری

اسلینگ زنجیری

مهم‌ترین وظیفه اسلینگ زنجیری در لیفتینگ بار است. تین محصول در حوزه لیفتینگ محصولی پرمصرف بوده که به شکل‌های تک شاخه و نیز دوشاخه و یا همین‌طور چند شاخه به تولید رسیده و به مصرف‌کننده عرضه می‌گردد. در کنار محصولاتی هم چون: پولیفت، وینج زنجیری، جرثقیل زنجیری و نیز اسلینگ زنجیری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آویزکردن و نیز اتصال بارهای سنگین، از این ابزار در کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

اسلینگ زنجیری جنسی از فولاد دارد. طول عمر بالایی که داراست، از ویژگی‌های مطلوب آن است. ممکن است تا 40 سال این محصول در صورت استفاده درست، کار کند. اسلینگ زنجیری نسبت به محصولات مشابه خود، دو مزیت بسیار مهم دارد: 

» شرایط دمایی بالا در نوع زنجیری و همین‌طور پایداری حرارتی

» پایداری در برابر برش و همین‌طور زخمی‌ شدگی این محصول.

گرچه این ابزار کاربردی از فولاد ساخته شده، اما بایستی دقت نمود که در گریدهایی متفاوت عرضه می‌گرددمیزان مقاومت کششی آن، هرچه گرید بالاتر رود، بالاتر می‌رود. قدرت کششی پایین‌تر در زنجیرهای گرید 30، 40  و 80، حداقل گرید زنجیر به‌کاررفته در ساختار اسلینگ زنجیری است.

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین اسلینگ در تهران

کاربرد اسلینگ

اسلینگ زنجیری ابزاری پرکاربرد و مکانیکی در لیفتینگ و حمل اجسام (که در چندین بعد معمولا گسترش پیدا می‌کنند)، است. این ابزار برای اتصال دارای متعلقات بسیاری بوده که از آن دسته می‌توان برای منتهی‌‌شدن شاخه‌های زنجیری در یک نقطه به قلاب (برای اتصال به بار) و حلقه اشاره نمود.

 برای لیفتینگ بارهایی که بعد کمی را دارند، اسلینگ سیم بکسل به‌صورت تک شاخه استفاده می‌شود. بنا به‌ضرورت معمولاً از این ابزار دوشاخه، سه‌شاخه و نیز چهارشاخه، برای بارهایی که چند بعدی هستند استفاده می‌شود.

اسلینگ چهار شاخه زنجیری زرد

خرید و قیمت اسلینگ

بر اساس چندین عامل، قیمت اسلینگ سیم بکسلی مشخص می‌شود. مغز آن اولین عامل است، که تاثیری بسزایی در قیمت دارد. قیمت اسلینگ سیم بکسلی کنفی به‌طور مثال با نوع مغز فولادی متفاوت است. تعداد شاخه‌های آن و نیز تناژ تحملی، دومین عامل تاثیر گذار در قیمت آن است. 

بر اساس چندین عامل مهم، قیمت اسلینگ زنجیری نیز تعیین می‌گردد. نوع تک شاخه و دوشاخه و یا نیز چند شاخه بودن آنان، مهم‌ترین این عامل‌هاست. در قیمت اسلینگ زنجیری مورد دومی که تاثیر گذار است، تناژ تحملی و قدرت کششی آن است. 

نکته بسیار مهم دیگر، انتخاب یک اسلینک مناسب و درست است. پس در انتخاب، محل نگهداری و نیز نحوه استفاده از آنها بایستی اطلاعات کافی داشته باشیم تا مشکلی پیش نیاید، چراکه در هرکدام از مواردی که در بالا ذکر شد در صورت اشکال و اشتباه، خطرات آن ممکن است متوجه شخصی که از آن‌ها به‌واسطه شغلش استفاده می‌کند، باشد.

 

این نکات لازم و ضروری به شرح زیر است:

برای اطلاعات بیشتر از قیمت و انواع اسلینگ‌ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

در تیپ‌های مختلف و تناژ و متراژ مختلف، اسلینگ‌های زنجیری و نیز بکسلی تولید می‌شوند، در هنگام انتخاب نوع این ابزار حتماً بهاندازه بار، وزن بار، شکل بار، دما ودقت نمایید.

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان فروشگاه مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع اسلینگ، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده می‌باشند. برای خرید انواع اسلینگ می‌توانید با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰