تیفور

تیفور یا تیرفور ابزاری است که عمل جابه‌جایی بار را با نیروی کششی انجام می‌دهد و در جنگ جهانی دوم سیمون فاور، تیفور را ساخت و شاید او آن زمان نمی‌دانست در هرجایی که نیاز به حمل اجسام یا بار است، این ابزار کاربرد دارد.

تیرفورها در دو نوع دستی و نیز برقی در بازار موجود بوده که بیشتر از برقی، نوع دستی آن رایج است. این ابزار می‌تواند بار را با زوایای مختلف به سمت پایین و بالا و نیز به اطراف حرکت دهد و همین‌طور جابه‌جا نماید. جهت جابه‌جایی بار با تیرفور، سیم بکسل  نیاز است که برای طول آن محدودیتی وجود ندارد و کار جابه‌جایی را در فواصل مختلف انجام می‌دهد.

به‌طورکلی تیرفور از سه قسمت تشکیل شده است: 

1- دستگاه تیفور

2- سیم بکسل 

3- دسته

همچنین تیرفورها به‌طورکلی دارای سه  اهرم  هستند که عبارت‌اند از:

» اهرم کشنده

» اهرم حرکت عکس سیم بکسل 

» اهرم خلاص کننده

این ابزار به این شکل عمل می‌کند که ابتدا از تکیه‌گاه خودش، به‌جایی محکم مانند درخت، ستون و یا زمین متصل گشته، هنگامیکه اهرم خلاص کننده‌ی آن در حالت خلاص باشد، از دستگاه تیفور، سیم بکسل عبور داده شده و به شئ یا نیز بار مورد نظر، یک سر آن متصل و همین‌طور سر دیگر، کشیده خواهد شد تا به شکل کامل محکم گردد.

تیفورها بار را به سمت بالا یا پایین جابه جا می‌کنند و می‌توانند بار را به اطراف با زوایای گوناگون به حرکت درآورند و منتقل کنند. تیفورها با توجه به توان و مقدار باری که می‌توانند حرکت دهند، در انواع مختلف ساخته می‌شوند و عموماً بارهایی با ظرفیت بین ۸۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلوگرم را جابه‌جا می‌کنند؛ همچنین این ابزار باتوجه به ابزار کششی به کار گرفته‌شده به سه مدل تیفور زنجیری، تیفور تسمه‌ای، و تیفور سیم بکسلی دسته‌بندی می‌گردد.

تیفور چیست

انواع تیفور

انواع تیفورها مثل تسمه‌ای، زنجیری و دستی … وسیله‌هایی پرکاربرد بوده که از آن در اکثر صنایع استفاده می‌شود.

انواع تیفور را می‌توان در یک دسته‌ تیفور زنجیری، تسمه‌ای و نیز سیم بکسلی خواند. هم‌چنین در دسته‌ی دیگری از تیفورها، به صورت دستی و نیز برقی است. این وسیله در واقع می‌تواند با استفاده‌ی از سیم بکسل، زنجیر و تسمه، در جهت عمودی، اجسام مختلف را بالا و پایین کرد و در جهت خطی مستقیم کشید و جابجا نمود. در مورد تیفور دستی باید گفت که برای بالا و پایین کشیدن بارهای سنگین به کار می‌رود و به‌واسطه‌ی یک سیم بکسل و نیز یک اهرم تلسکوپی جابه‌جایی بار انجام می‌شود و عامل این حرکت نیروی دست است؛ اما در تیفورهای برقی عامل حرکت، نیروی الکتریکی یا برق است که می‌تواند به‌صورت تک فاز یا سه فاز باشد. 

در تیفور زنجیری نیز عمل جابه‌جایی بار توسط نیروی کششی دستگاه است که این نیروی کششی توسط زنجیر با طول‌های مختلف به‌منظور کشیدن اشیاء در یک‌ جهت خاص یا بالا و پایین بردن اجسام سنگین و همچنین انجام بسته‌بندی‌های بزرگ صورت می‌پذیرد. تیفور زنجیری وزن کم و بدنه‌ی بسیار قوی دارد و از ایمنی بالایی برخوردار است؛ همچنین اغلب از فولاد ضدزنگ ساخته شده و در کشتی‌سازی‌ها، معادن زغال‌سنگ، نیروگاه‌ها و … به کار گرفته می‌شود.

 در مدل تیفور سیم بکسلی نیروی کشش توسط سیم بکسل فولادی اجرا می‌شود که اغلب دارای مغزی فولادی نیز هستند و بیشتر برای انتقال یا جابه‌جایی تناژهای بسیار بالا استفاده خواهد شد. تیفور تسمه‌ای نیز به‌واسطه تسمه به‌کاررفته در آن، کار انجام می‌دهد.

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
انواع تیرفور

تیفور دستی

ابزاری که برای کشیدن بارهای سنگین و بالا و پایین کردن آنان به کار می‌رود، تیرفور دستی است. توسط سیم بکسل و نیز یک اهرم تلسکوپی، جابه‌جایی بار با تیفور دستی انجام می‌گردد. استفاده از تیفور در هر مکان و نیز ارتفاعی، یکی از مزایای آن است. در بسیاری از کاربردها، تیرفورها می‌توانند جایگزین وینچ های معمولی و همین‌طور سایر بالابرها شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید تیفور دستی، می‌توانید با کارشناسان ما و یا بخش فروش، ارتباط برقرار کرده و ضمن کسب اطلاعات تکمیلی، خریدی مطمئن انجام دهید.

تیفور زنجیری

به ابزاری که عمل جابه‌جایی بار را با نیروی کششی انجام می‌دهد، تیفور زنجیری می‌گویند. این نوع تجهیزات با طول‌های مختلف به همراه طناب، زنجیر و نیز تسمه به‌منظور کشیدن اشیا در یک ‌جهت خاص، انتقال اجسام به جهت بالا و پایین و در جهت عمودی و کمک کردن به‌منظور انجام بسته بندی‌های بزرگ، بکار می‌رود.

هم‌چنین ویژگی‌های تیفور زنجیری به‌قرار زیر است:

تیفور آبی

تیفور صافکاری

گاهی اوقات در بعضی تصادفات خصوصاً تصادفات از جلو، امکان ضربه به ماشین به‌قدری زیاد است که هم بدنه و هم شاسی آسیب می‌بیند. در چنین مواقعی برای تعمیر خودرو نیاز است که در مرحله اول، شاسی تعمیر گردد. این عمل به شاسی کشی معروف است و توسط یک گروه صافکاری انجام می‌پذیرد؛ این کار نیاز به‌دقت و ظرافت بالایی دارد؛ زیرا باید اسکلت خودرو به شکل اولیه خود بازگردد و همه زوایای چهارضلعی اسکلت کاملاً شبیه قبل از تصادف خودرو شود.

امروزه شاسی کشی با ابزارهای مختص خود انجام می‌گیرد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به تیفور اشاره کرد. برای شاسی کشی در صافکاری از تیفور دستی سیم بکسلی استفاده می‌کنند. تیفورها به شکل اهرمی کار می‌کنند و به یک تکیه‌گاه ثابت برای اتصال نیاز دارند. برای شاسی کشی خودروهای آسیب‌دیده که شاسی آن جمع گردیده است، غالباً تیفورهایی با ظرفیت وزنی ۳ تن را به کار می‌گیرند.
برندهای گوناگونی که اکثراً چینی هستند، در صافکاری خودروها به کار گرفته می‌شوند. ساختار سیم بکسلی نیز که در این تیفور استفاده می‌شود ۶ رشته دارد و از جنس فولاد است و متراژی بین ۲۰ تا ۵۰ متر دارد که قابل‌ تغییر با توجه به نیاز مشتریان است.

تیفور سیم‌ کشی

تیفور درصنعت الکتریک و صنعت مخابرات با هدف جابه‌جایی ترانسفورماتورها، مهار وسایل برقی و مخابراتی، کابل‌کشی برق و مخابرات از به صورت زیر زمینی و هوایی، استقرار آنتن و دکل‌های برق و مخابرات، جابه‌جایی دکل‌ها و … به کار می‌رود؛ به‌عنوان نمونه از تیفور تسمه‌ای برزنتی برای کشیدن کابل و یا سیم در خطوط گرم استفاده می‌شود که در شبکه‌های برق فشار ضعیف کاربرد دارد؛ همچنین برای کشیدن و سفت کردن انواع سیم و کابل در پروژه‌های گوناگون استفاده می‌شود؛ خصوصاً در پروژه‌های اداره برق به یک ابزار ساده اما بسیار کاربردی نیاز داریم که شکم کابل یا سیم را بعد از قرارگیری روی تیرها گرفته و سیم یا کابل را، روی مقره و مکان مدنظر محکم نماید؛ که این کار با تیفور انجام می‌گیرد. پیمانکاران و سیمبانان همگی برای راحت‌تر کردن کار و همچنین کوتاه کردن مدت‌زمان انجام کار از این ابزار استفاده می‌نمایند.

برای انجام درست‌کار باید مطمئن بود که سیم یا طناب یا تسمه به‌کاررفته در تیفور پیچ‌خوردگی نداشته باشد؛ همچنین باید از سالم بودن تیفور و ضامن‌دار بودن قلاب آن اطمینان حاصل نمایید. نکته آخر اینکه با توجه به ظرفیت تیفور مقدار بار انتقالی را انتخاب نمایید.

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

کاربرد تیفور

تیفور وسیله‌ای که به‌واسطه‌ی نیروی کششی، بار را به‌راحتی جابه‌جا می‌کند. این ابزار در صنایع راه آهن و جاده‌ای، امداد و آتش‌نشانی، صنعت مخابرات و برق، ساختمان‌سازی، صنایع دریانوردی و کشتی‌سازی، منابع وجنگلداری و سایرصنایعی که با تجهیزات و وسایل سنگین سروکار دارند، کاربرد دارد.

از تیفور برای مهار کردن بار و یا کشیدنش و همین‌طور پهلوگیری کشتی در اسکله، در صنایع کشتی‌سازی و دریایی از این دستگاه استفاده می‌کنیم. به‌منظور انداختن بار و یا بارگیری تجهیزات سنگین، جابجایی و نصب‌کردن ابزارآلات و ماشین‌آلاتی مثل دستگاه پرس، از تیفور در صنایع عمومی استفاده می‌شود.

به‌منظور حمل‌ونقل بلوک‌های پیش‌ساخته بتنی و یا قالب‌های سخت پل در پروژه‌های پل‌سازی و هم‌چنین برای بازرسی و نگهداری و تعمیر  سکوهای کاری آویزان، این ابزار بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

به‌منظور حمل‌ونقل ترانسفورماتورها و مخابرات به‌صورت هوایی و یا از زیرزمین کابل‌کشی برق، مهار کردن تجهیزات مخابراتی و برقی و نصب دکل‌های هوایی و آنتن مخابراتی، از این وسیله در صنایع الکتریکی و مخابراتی استفاده می‌کنیم.

برای بار برداری‌های عمودی و یا مهار و کشیدن بار، حمل‌ونقل قالب‌های فلزی و بتنی به صورت عمودی و همین‌طور حمل و نقل‌کردن سکوهای کاری آویزان، از تیفورها در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.

تیفور سیم بکسلی
لوگو مونو بکسل

مونوبکسل فروشنده بهترین و با کیفیت‌ترین تیفور در تهران

خرید و قیمت تیفور

خرید و قیمت تیفور

به‌منظور خرید و تهیه و تیرفور بایستی به فواصل جابه‌جایی و نیز محدوده‌ی وزن بار توجه شود. جابه‌جایی بار، بیش از ظرفیت تیفور، امری خطرساز است.

بهتر است در انتخاب این ابزار به کیفیت جنس آلیاژ و بدنه توجه شود و تیفوری که در برابر حرارت و خوردگی مقاوم باشد، انتخاب گردد. جنس قرقره تیفور هم از اهمیت بالایی برخوردار است، فولاد گالوانیزه مانع از زنگ‌زدگی قرقره طناب شده و انتخابی مناسب است. از دسته قابل تنظیم، اکثر تیرفورهای استاندارد و باکیفیت امروزی بهره می‌گیرند.

اغلب تحت تأثیر فاکتورهای اساسی دیگری هم قیمت این ابزار قرار داشته که عبارت‌اند از: 

  • • برندی که تولیدکننده‌ی تیفور است
  • • قابلیت وزنی تیفور و تناژ آن
  • • طول سیم بکسل اتصال استفاده شده در آن

قطر سیم بکسل اتصال هم با توجه به با بالا رفتن قابلیت وزنی و توان کاری تیفور، زیاد خواهد شد و شاید بتوان گفت تناژ و نیز توان کاری، فاکتور تعیین کننده اصلی در قیمت خرید تیفور هستند. 

به‌منظور اطلاع از قیمت و خریداری انواع تیفور، می‌توانید با مدیران فروش و کارشناسان ما در تماس بوده و از مناسب‌ترین قیمت‌ها بهره‌مند شوید و خریدی مطمئن انجام دهید.

مشاوره خرید وینچ

کارشناسان بازرگانی مونوبکسل، به واسطه تجربه و سابقه تخصص خود در فروش انواع تیفور ، در خدمت رسانی به شما مخاطبین گرامی آماده می‌باشند. برای خرید انواع تیفور می‌تواند با ما در تماس باشید. همین حالا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۰