وینچ دستی چیست؟

وینچ دستی وسیله‌ای است که از یک صفحه فلزی یا همان شاسی تشکیل‌شده است که نیازی به برق نداشته و با نیروی دست‌کار می‌کند؛ درکل در این نوع از وینچ‌ها موتوری برای تکان دادن وینچ وجود ندارد و عامل حرکت این وینچ، قدرت دست انسان است، یعنی به شکل دستی عمل می‌کند و به دو گروه اصلی ساده و کلاچ دار (ترمز دار) تقسیم می‌شود. یکی از دسته‌بندی‌های اصلی وینچ‌، وینچ‌های دستی یا مکانیکی است. شیوه کاربرد این نوع وینچ بدین‌صورت است که سیم‌های بکسل به اطراف یک صفحه محکم فلزی به‌وسیله چرخ‌دنده‌هایی که با استفاده از دسته فلزی تنظیم می‌شود عمل می‌کند؛ به‌طورکلی وینچ‌های دستی به‌منظور جابه‌جا کردن جسم‌ها یا بارها، کشیدن ماشین‌ها و سایر وسیله‌هایی که به بکسل احتیاج دارند مورداستفاده قرار می‌گیرد و همچنین بسیار مقاوم هستند و از جنس فولاد یا آهن تولیدشده است. کاربرد اصلی وینچ‌های دستی اکثراً برای تکان دادن و بلند کردن وسیله‌هایی که ازلحاظ وزن بین صد الی پنج هزار کیلوگرم است که بیشتر هم برای بکسل‌ کردن یا جرثقیل‌ کردن ماشین‌ها کاربرد دارد؛ همچنین در بیشتر جرثقیل‌ها، وینچ‌های دستی یکی از شاخص‌های اصلی به‌حساب می‌آید، زیرا با استفاده از قدرت قرقره می‌توان قدرت مکانیکی را افزایش داد. در جرثقیل‌های هیدرولیکی با منتقل کردن قدرت پمپ این جرثقیل به گیربکس و موتور، قرقره یا وینچ دستی حرکت چرخشی در دو طرف را شروع می‌کند و بااتصال سیم بکسل به جسم به‌آسانی می‌توان یک حرکت خطی یا افقی به‌وجود آورد.
وینچ دستی

انواع وینچ‌ موجود در بازرگانی مونوبکسل👇

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور

انواع وینچ دستی

انواع وینچ دستی

وینچ‌های دستی دارای گروه‌‌بندی‌ گوناگونی هستند که شامل موارد ریز می‌شوند:

لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

 البته که مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین و شاخص‌ترین وینچ‌های دستی، وینچ‌های دستی ساده و وینچ‌های ترمز‌دار است. فرق اساسی بین این دو گروه وینچ‌های دستی در شیوه‌ی عملکرد آن‌ها است، مگر نه هردو گروه برای جابه‌جا کردن و بکسل‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وینچ‌های دستی ساده برای تغییر دادن جهت حرکت سیم‌های بکسل به‌وسیله یک ضامن که در اطراف چرخ‌دنده‌ها قرارگرفته شده است، کاربرد دارد و درنتیجه جهت اصلی حرکت سیم بکسل را نمایان می‌کند. از این نوع وینچ برای کشیدن اجسام در سطح افقی و یا بلند کردن اجسام از سطح عمودی زمین استفاده می‌شود. وینچ‌های دستی ساده ازنظر توان کششی تنوع‌های بسیاری دارند.

وینچ‌های دستی ترمز‌دار در جهت جمع‌آوری سیم‌های بکسل استفاده می‌شود و فقط باید دسته آن در خلاف جهت وینچ قرار گیرد تا سیم‌های بکسل به کنار آن بسته و یا از انتهای آن باز شود. وینچ‌های دستی ترمز‌دار یا کلاچ‌دار شامل سه اندازه مختلف است که هر یک از آن‌ها وزن معینی را تحمل می‌کنند که عبارت است از:

» اندازه 460 کیلوگرم

» اندازه 850 کیلوگرمی 

» اندازه 1100 کیلوگرمی

 وینچ‌های ترمز‌دار وسیله پرکاربردی است که به‌جهت جابه‌جایی وسیله‌ها از آن استفاده می‌شود و به‌علت قیمت و ولتاژ کم آن در مصارف سبک‌تر کاربرد خواهد داشت و همچنین این نوع از وینچر ضدزنگ بوده و دارای عمر زیادی است و می‌توان از آن‌ها برای مدت‌زمان طولانی بدون افت کیفیت استفاده کرد.

خرید وینچ دستی

مونوبکسل ارائه دهنده باکیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برند‌های دنیا 

تویو
ویتال
براگ
کیتو
کیس وایر

خرید وینچ دستی ویتال

وینچ دستی ویتال

وینچ ویتال دستی از نوع یک بالابر دستی بسیار کوچک است که به‌وسیله شرکت ویتال با مواد درجه‌یک و با استانداردهای روز دنیا ساخته‌شده است. استفاده از روکش‌های فولادی در تولید این وینچ سبب شده است تا بسیار سبک و مستحکم باشد و درنتیجه کارایی زیادی از خود نشان دهد.

یکی از موارد بسیار مهم در مورد خرید وینچ‌های دستی ویتال این است که شاخص‌ترین و کارآمدترین مدل یا برند، همچنین باکیفیت‌ترین نوع وینچ ویتال را خریداری کنید؛ همچنین در هنگام خرید یک نکته مهم وجود دارد که باید آن را در نظر داشته باشید و آن‌هم توانایی قدرت وزن این وینچ‌ها است که وینچ چقدر می‌تواند وزن اجسام را تحمل کند.

اصولاً برای خرید وینچ دستی می‌توان به شیوه‌های خرید حضوری یا خرید آنلاین اقدام کرد، نمایندگی‌های بی‌شماری تأسیس‌ شده‌اند که در زمینه مشاوره و خرید و فروش وینچ‌های دستی ارائه خدمات می‌کنند و معمولاً قیمت وینچ‌های دستی (ویتال) بستگی به نوسانات موجود در بازار و میزان تقاضا برای این محصول دارد، ولی در کل قیمت این محصول در حدود بازه قیمتی یک‌ میلیون تومان الی 2.5 میلیون تومان است.

تفاوت بین وینچ دستی کوچک و عمودی

وینچ دستی کوچک در مساحت و اندازه‌های کوچک ساخته می‌شوند و همین موضوع باعث شده است تا از این نوع محصول برای کاره‌ای سبک‌تر و البته جسم‌هایی با وزن نسبتاً کم استفاده شود. مثلاً یک ماشین را که در سد یا چاله‌ی طویل افتاده است را نمی‌توان با این مدل از وینچ‌ها جابه‌جا یا بلند کرد، ولی می‌توان با استفاده از این نوع وینچ کوچک حداقل یک میز سنگین را به شکل افقی جابه‌جا کرد ولی وینچ دستی عمودی اجسام را به شکل بالا به پایین یا به‌صورت عمودی جابه‌جا می‌کند.

اکثراً وینچ‌های دستی عمودی که از آن به‌عنوان بالابر نیز یاد می‌شود، به‌همین شکل کاربرد دارند؛ همچنین وینچ‌های عمودی یا بالابر در صنایع گوناگونی مانند: سکوهای چاه نفت یا گاز، استخراج معدن، کارخانه‌ها، کارخانه کشتی‌سازی و شناورهای دریایی و بسیاری از پروژه‌های سنگین کاربرد دارد.

وینچ دستی عمودی
ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰