وینچ جلو ماشینی

وینچ جلو ماشینی در ماشین‌های آفرود از امکانات امداد و نجات این ماشین بوده و کسانی که تجربه طبیعت‌گردی دارند، نقش این قطعه را به‌خوبی درک می‌کنند. این قطعه در قسمت سپر ماشین یا شاسی تعبیه شده و با کمک یک سیم بکسل، می‌تواند ماشین‌هایی که را به هر دلیلی توان حرکت ندارند یا در موانع گیر کرده‌اند را نجات دهد.

وینچ جلو ماشینی از گیربکس و نیز سیم بکسل فولادی بهره برده و سیم پیچ موتور آن، جنسی از مس داراست. دو حالت کلی موجود در وینچ ماشینی، بالابردن و پایین بردن است. درصورتی‌که وینچ خودرو یک قطعه اضافی به نام کالسکه ترولی داشته باشد، می‌تواند در چهار حالت فعالیت کند. زمانی می‌توان توان و راندمان یک وینچ را بالا برد که از مکانیسم قرقره مرکب استفاده شود. اگر وینچ به‌جای نصب شدن در سپر و شاسی خودرو به سقف متصل شود، به آن بالابر سقفی می‌گویند. این قطعه دارای ضریب اطمینان بوده و طراحی منحصربه‌فرد باعث شده تا در صنایع متخلفی به کار رود.

 ظرفیتی که برای وینچ‌ها تعریف شده در دو قالب قابل توصیف است به این‌گونه که اگر تک قلاب استفاده شود، از ظرفیت کمتری استفاده می‌کند و سرعت عمل پایین‌تری دارد اما اگر دو قلاب بسته شود هم ظرفیت بالایی را تحمل می‌کند هم سرعت بیشتری در حمل از خود ارائه می‌دهد.

وینچ جلو ماشینی

انواع وینچ‌ موجود در بازرگانی مونوبکسل👇

ضمانت اصالت کالا
مشاوره رایگاه خرید وینچ
فروش وینچ با قیمت مناسب
ارسال وینچ به تمامی نقاط کشور
انواع وینچ جلو ماشینی

انواع وینچ جلوماشینی

زمانی که لازم است خودروی دیگری را با سیم بکسل حرکت دهیم یا وسایل سنگین جابه‌جا کنیم، از نیروی قرقره‌ای دستی یا برقی وینچ‌ها استفاده می‌کنیم. اغلب وینچ‌ها توان کاری بالاتری از شکل ظاهری خود دارند و قادر به جابه‌جاکردن سنگین‌ترین وسایل هستند. وینچ‌ها روی خودروهای عادی نیز قابل نصب هستند اما معمولاً به‌صورت سفارشی روی ماشین‌های دارای شاسی و دو دیفرانسیل، نصب می‌شود. وینچ‌ها انواع مختلفی دارند که از جمله می‌توان به وینچ‌های دستی، برقی، هیدرولیکی، بادی یا پنوماتیکی و گاردانی اشاره کرد. یک وینچ اتومبیل برقی از قلاب، گیربکس، قرقره، کابل و یک قطعه الکتروموتور ساخته شده است که وظیفه تأمین نیروی گردانندگی اجزا، کنترل سیستم و خود وینچ را برعهده دارد.

نیروی این قطعه به‌وسیله باتری ماشین تأمین می‌شود و تا مادامی که باتری ماشین فعال باشد قابل‌استفاده است. مدل دیگری از وینچ‌ها که از نوع برقی آنها نیرومندتر هستند وینچ هیدرولیکی نام دارند که برای حرکت‌دادن گیربکس‌های خود از پمپ هیدرولیکی استفاده می‌کنند. وینچ گاردانی بسیار توانمند است و اغلب برای کامیون‌ها استفاده می‌شود که عیب آن نحوه در کارکرد آن است چنان که اگر ماشین خاموش باشد، بی‌استفاده خواهد شد.

در هنگام استفاده از این وینچ، دنده کمکی در حالت N قرار گرفته و نیروی ماشین را به وینچ منتقل می‌کند. درباره وینچ بادی یا پنوماتیک باید گفت که نیروی حرکت و گردانندگی با استفاده از یک کمپرسور هوا تأمین می‌شود.

موارد استفاده وینچ جلوماشینی

در جملگی مواقعی که نیاز به کشش ماشین باشد، وینچ خودرویی قابلیت استفاده را داراست.

مثلا اگر در مسیری صعب العبور و دارای گل‌ ماشین درون آن گیر افتد، هر گونه تلاشی به‌منظور بیرون راندن آن نتیجه‌ای  نخواهد داشت.

در این شرایط بایستی از وینچ خودرو استفاده نموده و آن را روی خودروی دیگری ببندیم و تلاش کنیم تا خودرویی که درگیر است را با نیروی خود وینچ به‌اضافه‌ی آن خودرو دیگر را بیرون بکشیم.

در شرایطی که ماشین دیگری به‌منظور کمک نیست، چاره کار این بوده که وینچ را روی ماشینی که گیر افتاده بسته و در ادامه با بستن رابطش به مکانی ثابت در خارج از گل، اقدام به بیرون راندن آن نماییم.

کاربرد وینچ جلوماشینی
لوگو مونوبکسل

آدرس فروشگاه مونوبکسل

خیابان امام خمینی ـ نبش خیابان سی تیر ـ پاساژ خیبر ـ واحد 11

ساعات کار فروشگاه مونوبکسل

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 ـ پنجشنبه 9 الی 14
تماس با مونوبکسل

انواع مدل وینچ جلوماشینی

انواع وینچ جلوماشینی
خرید وینچ جلو ماشینی

خرید انواع وینچ جلوماشینی

وینچ‌های دستی برای هر صنعتی که به کار می‌روند باید بادوام و باکیفیت باشند. مهم‌ترین عامل در خرید یک وینچ دستی مناسب، انتخاب یک برند معتبر است. وینچ‌های دستی برای جابه‌جاکردن وسایلی که وزنی بین 200 الی 5000 دارند، به کار می‌روند اما کاربرد اصلی آنها در جرثقیل و بکسل کردن ماشین‌هاست. در هنگام خرید انواع وینچ دستی باید به مواردی از جمله نوع کاربرد، سایز، صنایع موردنیاز و نوع وینچ توجه نمود.

 استانداردهایی که هر برند برای ساخت وینچ‌ها در نظر می‌گیرد، می‌تواند بر قیمت آن کالا تأثیر بگذارد. برند وارن در زمینه وینچ برقی خودرو پیشتاز بوده و برای تشخیص وینچ مناسب برای هر خودرویی، فرمولی ارائه کرده است. قدرت کشش و توان هر وینچ وابسته به عددی است در واحد پوند که بر روی محصول قید شده است. برای به‌دست‌آوردن عدد مناسب، باید وزن خالص خودرو را در ضریب 5/1 ضرب کرد تا بیشترین حد توان وینچ برای ماشین تعیین گردد. به‌عنوان‌مثال برای یک تویوتا هایلوکس که حدوداً 8/1 تن وزن دارد باید یک وینچ به توان 7/2 تن در نظر گرفت. در هنگام خرید وینچ هیدرولیک و پنوماتیک نیز با درنظرگرفتن ظرفیت گیربکس و پمپ و هم چنین تعیین توانایی کمپرسور هوا، می‌توان وینچ مناسب برای ماشین یا کاربری صنعتی خریداری کرد.   

ارتباط مستقیم با کارشناسان متخصص مونوبکسل

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۱ مهر ۱۴۰۰